Ana Sayfa > ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

ADD Urla Şubesi Teröre Karşı Basın Açıklaması
27 Ağustos 2015
ADD Urla Şubesi olarak 26.08.2015 tarihi saat 18:00 de Urla Cumhuriyet meydanında teröre hayır mitingi yaptık ve hep birlikte Terörü lanetledik.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

ADD Urla Şubesi olarak 26.08.2015 tarihi saat 18:00 de Urla Cumhuriyet meydanında teröre hayır mitingi yaptık ve hep birlikte Terörü lanetledik. Konuşmasında mitinge destek veren belediye başkanı ve siyasi partilere(CHP,MHP,Anadolu Partisi,DSP, HEPAR)  ADD adına teşekkür eden şube başkanı Hüseyin GÜNYEL’in okuduğu basın bildirisi
BASIN AÇIKLAMASI
Sayın Belediye başkanım, Siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin değerli temsilcileri, değerli basın mensupları, ve değerli Atatürkçüler;
Büyük taarruz’un 93.yıldönümünde burada terörü lanetlemek için toplanmış olmamız utanç verici.
Ulusal bağımsızlığımızı sağlayan büyük taarruz’un 93.yılını kutlarken, bu günün bölücü terörü sonlandıracak büyük atılım için de başlangıç olmasını diliyorum.
Terörü lanetlemek için bu alana toplanmış herkesin, Atatürkçülere yakışır vakar ve saygı içerisinde olacağına inanıyorum. Biz buraya terörü lanetlemek için toplandık, terör yaratmak için değil. Burada hiç kimsenin bizi haklıyken haksız konuma düşürecek bir harekette bulunacağını düşünmüyorum.
Değerli yurtseverler; terörü yaratan iki aktörü yani AKP, PKK ortaklığını ve onları yöneten ABD emperyalizmini görmeden doğru hedeflere odaklanmamız mümkün değil. Neden AKP, PKK ortak ve terör’ün kaynağı? Gelin bakalım:
1- Irak’ın işgalinde ne yazık ki 1 milyona yakın Iraklı’nın ölmesine ve yüzbinlerce Müslüman kadının tecavüze uğramasına aldırmadan ‘Amerikalı askerlerin sağlığına dua eden’ AKP ’li bir başbakan vardı. Orada sözde Kürdistan’ın ilk ayağı kurulurken PKK’ ya yardım ve yataklık eden bu iktidardı. Aynı iktidar bu gün IŞID terörüne babalık yapmakta, silah ve insan desteği sağlamak için sınırlarımızı kevgire çevirmektedir.
2- Aynı iktidar bugün Sözde Kürdistan’ın ikinci ayağını kurmak için Suriye’yi bölmeye çalışıyor. Suriye’nin kuzeyinde kurulan Kürt kantonları için AKP, PKK ile ortak çalışmıştır. Milyonlarca Suriyeli yurdundan edilmiş, ülkemize terör ihraç etmiştir.
3- Oslo görüşmelerine katılan MİT müsteşarı ‘ Ben, burada sayın Tayyip Erdoğan’ın temsilcisi olarak bulunuyorum’ demiştir ve bu görüşmenin ses kayıtları internete düşmüştür. O görüşmede PKK temsilcilerine ‘sizi rahatsız eden devlet görevlileri varsa isimlerini bildirin şey edelim, halledelim ‘ diyenler de yine aynı iktidardır. Aynı ittifakın hazırlıkları bu gün askerlerimizi, polislerimizi şehit etmektedir.
4- Tayyip Erdoğan TV’lerde onlarca kez ‘ Ben BOP eşbaşkanıyım ‘ demiştir, peki bu BOP’un diğer eş başkanı kim biliyor musunuz ? Abdullah Öcalan, siz bunu Selahattin Demirtaş olarak da, Barzani olarak da okuyabilirsiniz. Tayyip Erdoğan Diyarbakır mitinginde bir yanın da Şivan Perver, diğer yanında Barzani ile çıkmıştır.

5- Şimdiki Başbakan Davutoğlu ‘ Biz dünya devleti olacağız ‘ dediğinde cevap Selahattin Demirtaş’dan gelmiştir. Demirtaş ‘Evet siz Kürtlerle büyüyebilirsiniz’ demiştir. İşte bu iki olağan fail birlikte ‘Diyarbakır’ı merkez yapmak’ için ortak çalışmaktadır.
6- Bu ikili yani AKP ve PKK işbirliği içerisinde T.C’ yi devlet dairelerinden kaldırdılar.
7- Bu ikili birlikte Türk Ordusuna kumpas kurdular. Hatırlarsanız Tayyip Erdoğan Ergenekon,Balyoz,Poyrazköy gibi Türk Ordusuna kurulan kumpas davalarının savcısıyım diye mitingler yaptı. O davanın savcısı Zekeriya Öz’e kendi zırhlı aracını gönderdi. Peki o davanın gizli tanığı kimdi? PKK’nın üç numarası Şemdin Sakık. Gördünüz mü ortaklığı. O Şemdin Sakık’ın Abisi Sırrı Sakık Mustafa Kemal’in askerlerine ‘İt sürüsü ‘ diye saldırmaktan geri durmamıştır.

8- Bu ikili neden ortak biliyor musunuz ? MİT müsteşarı ve Tayyip Erdoğan’ın sırdaşı Hakan Fidan ifadeye çağrıldığında ;Abdullah Öcalan ‘Hakan Bey’e ve AKP’ye darbe yapılacağını anladım ve derhal harekete geçerek bu darbeyi önlemek için yetkililerle görüştüm’ diyerek AKP’ye olan açık desteğini saklamamıştır.

Daha çok örnek var, fakat sadece bu saydıklarım bile AKP ile PKK’nın yani gericilik ile bölücülüğün nasıl el ele bu vatan’ı bölmek için iş birliği içerisinde olduklarını anlatmaya yetmiyor mu ?

BARIŞ
Barış, dünyanın en güzel kelimesi ama her halde adalet kelimesi ile birlikte en kirletilmiş kavramıdır.
Ülkemiz kan ve ateş içersinde yanarken bazı arkadaşlarımız – ki iyi niyetlerinden kuşkumuz yok- terör’e dikkat çekmek yerine barış söylemleri ile terör örgütüne karşı yapılan mücadeleyi zayıflatıyorlar.
Büyük önder; Gazi Mustafa Kemal ‘Savaş, yurt savunması değilse, cinayettir’ diyerek barış’a en çok bizim özlem duyduğumuzu on yıllar öncesinden haykırmıştır.
Barış her kesin özlemi olmasına karşın;
Bu arkadaşlar, hangi devletle savaştığımızı söyleyebilirler mi ? PKK kimin silahlı gücü? Kastettikleri ABD mi, Almanya mı kim?

– 2 ton patlayıcı ile karakollara saldıranların ağızlarına barış kelimesini almaya hakları var mı ?
– 45 günde 69 devlet görevlisini şehit edenlerin barış talep etmeye hakları olabilir mi ?
– Vatandaş’a hizmet götürmeye çalışan Dr,Hemşire,Öğretmen gibi devlet görevlilerine saldıran,onları öldürenlerle barış konuşulabilir mi ?
– Şehirlere 80.000 ağır silah yığanlarla hangi barışı konuşabiliriz ?
– İş birliği içersinde T.C’ye kastedenlerle hangi barışı konuşabiliriz?
TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDİLİR, MÜZAKERE EDİLMEZ.
Bakın komşumuzda 17 Kasım örgütü,
Almanya’da Beider Meinnhoff,
İtalya’da Kızıl tugaylar,
İngiltere’de ERA,
İspanya’da ETA.
Bu devletler bu örgütlerle ‘Kayıtsız, şartsız silah bıraktıktan ‘ sonra masaya oturmuştur ve bunu kamuoyunun gözü önünde yapmıştır. Gizli, kapaklı Oslo görüşmeleriyle ve kamu oyuna yalan söyleyerek değil.
ALANDA;
Bu alanda Halkçıları, Milliyetçileri ve Devrimcileri görüyorum.
Bu bileşim yakın tarihte 2 kez bir araya geldi: İlkinde düvel-i muazzama’yı dize getirdi ve Cumhuriyeti kurdu.
O zamanki cephe şöyleydi İngiltere + Gericiler (Anzavur, çapanoğlu, şeyh Sait isyanları) ve Bölücüler ( Kürt teali cemiyeti) karşılarında tekmil Türk Milleti vardı. Bu gün ise ABD’nin önderliğinde Gericiler (Akp ve bilumum cemaat) ve bölücüler ( PKK, DBP ve HDP) ve karşılarında yine tekmil Türk Milleti bulacaklar.
Nereden mi biliyorum; GEZİ’den biliyorum.
Bakın gezi olaylarında biraz hafızalarımızı tazeleyelim.
Gezi olayları başladı. HDP grup başkanvekili İdris Baluken açıklama yaptı ‘ Gezi’de ulusalcılar var, bu nedenle geziyle aramıza kalın bir çizgi çekiyoruz’
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ‘ Gezi’de ulusalcılar var, çözüm sürecini tıkamak isteyenlerin hükümete komplosu var, biz buna alet olmayız’.
Tayyip Erdoğan yurt dışından dönüyor, ve Tunus’a giderken ilgilisine sesleniyor ve çözüm sürecini kastederek ‘Bu yola birlikte çıktık, bizi yarı yolda bırakamazsınız’ diye fırçayı basıyor.
Hemen ertesi gün Apo’dan ses geliyor. Demeci ‘ Gezi ulusalcılara bırakılmayacak kadar önemli’. Ardından 100 kişilik bir grupla ve ellerinde Apo posterleriyle alanı dağıtmak için Taksim’e giriyorlar. Kimse dönüp yüz vermiyor.
Ertesi gün bu pası alan Tayyip Erdoğan ‘Taksim’de Apo posteri taşıyan marjinal gruplar’ diyerek Gezi’ye saldırıyor.
Gördüğümüz gibi her iki örnekte de halkçılar, milliyetçiler ve devrimciler Türkiye’nin safındayken, gericiler ve bölücüler emperyalizmle saf tutuyorlar ve bu tesadüf değildir.
ŞİMDİ;
Bu alanda olduğu gibi; HALKÇILAR +MİLLİYETÇİLER+ DEVRİMCİLER parti kimliklerini bir kenara bırakarak ‘ SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR’ diyecek ve ülkenin bölünmesi ihtimali karşısında TEK YUMRUK, TEK YÜREK’ olacaktır.
Bu işbirliği AKP+PKK ortaklığını bitirecek ve her ikisini de tasfiye edecektir.
Bu konuda yetkiyi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün GENÇLİĞE HİTABESİ’nden alıyoruz.
Şimdi hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe’yi yüksek sesle okuyor ve mitingimizi sonlandırıyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Urla ŞubesiFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ Haberleri

Başlık Tarih
 
ADD Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu25 Temmuz 2019
İzmir’in İşgali -Ahmet Gürel15 Mayıs 2019
ADD Genel Başkanlığına Hüseyin Emre Alştınışık Seçildi27 Şubat 2019
ADD özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu04 Eylül 2018
ADD 15. Olağan Genel Kurulu Sonuçlandı. 30 Temmuz 2018
ADD 15. Olağan Genel Kurulu Başladı28 Temmuz 2018
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi 15. Genel Kurulu18 Temmuz 2018
2023 Türkiye’si Sempozyumu 26-27-28 Nisan 201801 Mart 2018
Kukla Devlet İçin Halk Oylamasına Hayır! ADD Gaziemir18 Eylül 2017
Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu04 Ağustos 2017
Gaziemir ve Gaziemirliye Hizmet Etmek İçin Birleştik13 Ocak 2017
23 ARALIK 2016 KUBİLAY’I ANMA PROGRAMI15 Aralık 2016
HALK BAŞKANLIK SİSTEMİNE “HAYIR” DİYEREK ANITKABİR’E YÜRÜDÜ06 Aralık 2016
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU15 Kasım 2016
ADD Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu 31 Temmuz 2016
ADD 14. Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığına Kadın Adaylar20 Haziran 2016
Atatürkçü Düşünce Derneği 14. Olağan Genel Kurulu Başladı18 Haziran 2016
ADD 14. Olağan Genel Kurulumuz 18-19 Haziran 201602 Haziran 2016
23 Nisan’ı Kutlamaktan Korkanlara Bir Sözümüz Var18 Nisan 2016
Anayasa Tuzağına Düşmeyeceğiz13 Nisan 2016
ADD İzmir Şubeleri ÇİĞLİ Eşgüdüm Toplantısı 5 Mart 201604 Mart 2016
Basın açıklaması 3 Mart 2016 Perşembe Saat: 13.0024 Şubat 2016
ADD Buca Şubesi 11. Olağan Gene Kurulu14 Şubat 2016
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 06.12.2015 Bornova04 Aralık 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 18 Ekim 2015 Yer: Buca15 Ekim 2015
ADD İzmir Şubeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında01 Eylül 2015
Cumhuriyete sahip çıkalım22 Ağustos 2015
ADD Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu 22 Temmuz 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 12 Nisn 201509 Nisan 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 1 Mart 2015 26 Şubat 2015
İç Güvenlik Yasa Tasarısı Basın Açıklaması18 Şubat 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Gaziemir'de Yapıldı12 Ocak 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 07 Ocak 2015
16 Yaşındaki Mehmet Emin, Türkiye'nin Çağdaş Geleceğidir!25 Aralık 2014
Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Genel Kurulu09 Aralık 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi08 Aralık 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Toplantısı 07.12.2014 Menemen'de04 Aralık 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı 8.11.2014 Karşıyaka'da07 Kasım 2014
ADD Aydın şubeleri eşgüdüm toplantısı20 Ekim 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı Sonuç Bildirgesi13 Ekim 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Top. 11 Ekim saat:12 Balçova08 Ekim 2014
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun03 Ekim 2014
ADD Önceki Genel Başkanı Suphi Gürsoytrak’ı saygıyla anıyoruz30 Eylül 2014
Uşakizade Köşkü Müd. Ahmet Gürel’in Ekim, Kasım etkinlikleri24 Eylül 2014
ADD Hasan Tahsin Düşünce Okulu 20-21 Eylül 201416 Eylül 2014
GENÇ DÜŞÜN : KÖYCEĞİZ 13 Eylül 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 29 Ağustos 201427 Ağustos 2014
Genel Başkanımızdan Seçim Değerlendirmesi12 Ağustos 2014
ADD İl Merkezli Eşgüdüm Şube / Kurul Oluşturulması04 Ağustos 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 2 Ağustos 201425 Temmuz 2014
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın Lozan Açıklaması23 Temmuz 2014
ADD Genel Yönetim Kurulu Görev Dağılımı03 Temmuz 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 5 Temmuz 2014 26 Haziran 2014
ADD Davutlar Şubesi Geleneksel Bahar Kahvaltısı18 Haziran 2014
Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağan genel kurulu sonuçlandı09 Haziran 2014
addkarsiyaka.com Web sitesi Kuruldu. add.org.tr Yenilendi26 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı26 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 25 Mayıs 2014 21 Mayıs 2014
19 Mayıs 2014 Atatürkçü Düşünce Derneği Basın Açıklaması19 Mayıs 2014
ADD Genel Merkezi 13. Olağan Genel Kurul İlanı16 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantıları11 Nisan 2014
3 Mart 1924 Halifelik Kaldırıldı26 Şubat 2014
ADD Menemen Yönetim Kurulu üyesi Veli Yandı’yı kaybettik11 Şubat 2014
BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR!11 Ocak 2014
ADD İZMİR ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOP. 05 OCAK 2014 31 Aralık 2013
BASINA ve KAMUOYUNA26 Aralık 2013
Kubilay Olmaya Geldik24 Aralık 2013
ADD Küçük Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi 7-8 Aralık 201309 Aralık 2013
Seçmek ve Seçilmek06 Aralık 2013
Uğur Başkanımızı Kaybettik04 Aralık 2013
DİKKAT !04 Aralık 2013
Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Genel Kurulu21 Kasım 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 17 Kasım 2013 Pazar günü saat 11.00 11 Kasım 2013
ADD BEŞİKTAŞ ŞUBESİ SİYASET OKULU- 411 Kasım 2013
10 KASIM’DA ATA’MIZIN YANINDAYIZ03 Kasım 2013
Atatürkçü Düşünce Akademisi Başlıyor 12 Ekim 2013
ATATÜRK VE BİLGELİK AYDEMİR CEYLAN'IN YAZISI01 Ekim 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 29 Eylül 2013 Pazar günü saat 11.00 de Bergama'da20 Eylül 2013
ADD İZMİR ŞUBELERİ TOPLANTISI NARLIDERE ŞUBEMİZDE 08.08.2013 PAZAR GÜNÜ SAAT: 11.00 14 Ağustos 2013
SİLİVRİ KARARLARI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI06 Ağustos 2013
BARIŞ(!) SÜRECİ DÖRTNALA…26 Haziran 2013
ADD İZMİR ŞÜBELERİ TOPLANTISI 16 HAZİRAN 2013 GÜZELBAHÇE'DE11 Haziran 2013
Rize Şubemize Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz 06 Haziran 2013
Genel Başkanımız Trabzon'dan Destek Verdi: Geldikleri Gibi Giderler 04 Haziran 2013
ATATÜRK RESİMLİ HEDİYELİK ÜRÜNLER 24 Mayıs 2013
ADD Aydın Şubesi: Yörük Ali Efe Ödülü'nü Aldı 14 Mayıs 2013
ADD Antalya Şubesi Türk Halk Müziği Koromuzun Konseri 18 Mayıs 201312 Mayıs 2013
ADD BALIKESİR İL EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ 08.Mayıs 2013 Akçay / Edremit10 Mayıs 2013
ADD Genel Merkezi LOZAN Antlaşması’nın kazanımlarının değerlendirileceği ödüllü bir makale yarışması düzenlenmiştir09 Mayıs 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı 11 Mayıs 2013 07 Mayıs 2013
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN TANSEL ÇÖLAŞAN’IN 19 MAYIS’A İLİŞKİN ÖRGÜTE AÇIKLAMASIDIR07 Mayıs 2013
19 MAYIS'TA SAMSUNDAYIZ03 Mayıs 2013
ADD İzmir Şubeleri 1 Mayıs İşçi Bayramını coşkuyla kutladı.01 Mayıs 2013
ADD Genel başkanı Tansel Çölaşan İzmir Kitap Fuarında30 Nisan 2013
ADD Genel başkanı Tansel Çölaşan 28 Nisan'da İzmirde26 Nisan 2013
ADD Genel Başkanı Tansel çölaşan 28 Nisan’da İzmir Kitap Fuarında20 Nisan 2013
Konferansa Davet ADD Güzelbahçe şubesi 15 Nisan 2013 Saat: 17.00 Belediye Düğün Salonu13 Nisan 2013
Köy Enstitüleri 73. Kuruluş Yılı Etkinlikleri ADD Urla Şubesi Tarih: 14.04.2013 Zeytinler Köyü Saat: 10.3013 Nisan 2013
Kuruluşunun 73'ncü Yıldönümünde Köy Enstitüleri Anma Proğramı Gaziemir11 Nisan 2013
Duruşma Salonu'ndan Notlar 08.04.201310 Nisan 2013
ERGENEKON ÇÖKMÜŞTÜR.09 Nisan 2013
ADD Sakarya Şubesi: Utku Erişik'i Konuk Etti06 Nisan 2013
ADD ARHAVİ ŞUBESİ’NİN 23 NİSAN RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI05 Nisan 2013
Atatürk'te Birleştik! 05 Nisan 2013
ADD Balçova Şubesi Basın Açıklaması02 Nisan 2013
8 Nisan’da Silivri’deyiz02 Nisan 2013
ADD İZMİR ŞUBELERİ BÖLGE TOPLANTISI 31 MART 2013 PAZAR GÜNÜ SAAT 11.00 DE 28 Mart 2013
8 Nisan 2013 tarihinde Silivri’deyiz27 Mart 2013
ADD Denizli Şubesi: Miniklerimiz 23 Nisan Turnuvasına Hazırlanıyor26 Mart 2013
Birleşe Birleşe Kazanacağız25 Mart 2013
ADD Gaziemir Konseri24 Mart 2013
ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY URLA’DA KONSER VERDİ24 Mart 2013
VATAN CUMHURİYET VE EMEK DİYENLER BU OYUNU BOZACAKTIR!24 Mart 2013
8 Nisan’da Silivri’deyiz24 Mart 2013

GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | Sözleri | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar
CH