Ana Sayfa > ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENÇ DÜŞÜN : KÖYCEĞİZ
13 Eylül 2014
KÖYCEĞİZ’DE ALTINCI BULUŞMA: Bu yıl altıncısı düzenlenen Köyceğiz Eğitim ve Dostluk Kampında Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç katılımcılar buluştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

               PARA İLE SATIN ALINAMAYAN DEĞERLER İÇERMEKTEDİR
_________________________________________________________________________

Bu yıl altıncısı düzenlenen Köyceğiz Eğitim ve Dostluk Kampında Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç katılımcılar buluştu. 20 Temmuzda başlayan kamp, çeşitli seminer ve etkinliklerle 25 Temmuzda bitmek üzere organize edildi. Kampın her dakikasını dolu dolu geçiren katılımcılar, hızlıbir eğitim çalışmasının yanı sıra güzel bir tatil geçirme fırsatını elde ettiler.    
                                                                                                                     

TEKNE TURU MORAL VERDİ


ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN YÜKSELEN SESİ


ALTI YILLIK SERÜVEN KÖYCEĞİZ


Söyleşi:

 ADD genel sekreteri Öner Tanık Köyceğiz ve ADD hakkında sorulan soruları yanıtladı…

-Köyceğiz’de kamp yapma fikrini ortaya atan kişi sizsiniz. bu fikir nasıl ortaya çıktı?
-Ben ADD gençliğinin kamp yapması gerektiği önerisini sundum. Muğla şube başkanı sn. Ali Rıza Koca da Köyceğiz önerisinde bulundu. Buraya gelip keşif yaptım sonrasında genel merkezle konuyu görüşüp fikir alışverişinde bulunduk, programı hazırladık ve ilk uygulayan biz olduk.
-Peki, neden Köyceğiz?
-Başka bir yer de olabilirdi tabi, birçok öneri aldık. Fiziki açıdan yeterli bulduk burayı. Sonuçta her yerde kamp yapılmaz. Yemek, konaklama ve sosyal aktiviteler açısından yeterli ve mali açıdan uygun olması seçimimizde yardımcı olan unsurlardı. Köyceğiz halkının misafirperverliği de önemli bir unsur.
-Köyceğiz Kampı, ADD’ye ne gibi katkılar sağladı?
-Yaklaşık altı yılda 300 arkadaşımız bu etkinliklerden faydalandı. Katılımcılarımız şubelerinde yönetici pozisyonuna geldiler. Burada bilinçlenip örgüte daha bağlı oluyorlar. Böyle bir şeye katkı sağladığımız için mutluyuz.
                          

-Altıyıldır devam eden bir serüven artık Köyceğiz. Bu süre zarfında katılımcıların ADD’ye ve Kemalist ideolojiye yaklaşımları hangi yönde seyrediyor?-Katılımcılar zaten ADD kampı olduğu için geliyorlar. Atatürkçü Düşünce hakkında okullarda yeterli bilgiler verilmiyor maalesef. Ortaya çıkan bu açığı kamplar yoluyla telafi edip kapatmaya çalışıyoruz.
-Genel merkezin bu kampa bakış açısı nedir?
-Kampı düzenli hale getirdiğine göre önemsiyor demektir. Önümüzdeki dönemde yeni kamplar açmayı düşünüyoruz. Bunu da ilk defa size açıklıyorum.
-Verilen seminerleri ve katılan konuşmacıları belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz?
-Önceliğimiz buraya katılan katılımcıların ihtiyaç ve istekleridir. Burada 14-22 yaş arası gençler için sağlıklı olabilecek faaliyetlere yer verilmekte. Takvimimizi ve programımızı buna göre ayarlıyoruz.
-Önümüzdeki yıllarda Köyceğiz’e kamp takviminde yer verilecek mi? Buna benzer başka etkinlikler de planlıyor musunuz?
Her yıl düzenlediğimiz Afyon-Kocatepe kampı var, üç gün sürüyor. Türkiye’nin değişik illerinde düzenlenen ADO(Atatürkçü Düşünce Okulları) etkinlikleri var. ADO bu çalışma döneminde daha kurumsal bir hale getirilerek daha uzun vadeli yapılacak. Bunun için genel merkezde oluşturulan kurullar gerekli hazırlıkları yapıyorlar. Sanıyorum Eylül ayında da duyurusu yapılacak.                   İKİ SORU TEK CEVAP

 

Bu yıl yirmi beş yaşını dolduran Atatürkçü Düşünce Derneği, kurulduğu ilk günden bu yana yediden yetmişe biz Kemalistlerin yegâne kalesi olmaya devam ediyor. Özellikle Gezi direnişindeki organik örgütlenmeden doğan başarı göstermiştir ki yıllardır oluşturulmaya çalışılan korku dağları, Bursa Nutku’nu zihnine kazımış olan gençlerle alt edilebilir. Peki, Bursa Nutku’ndan aldığı özgüvenle hareket eden gençlerin yolu ADD ile nerede kesişir? Bunun yanıtı oldukça nettir.
 Emperyalizm ve faşizm karşısında bağımsızlık savaşımı uğruna yitirdiğimiz Muammer Aksoylarda, Ahmet Taner Kışlalılarda, Uğur Mumcularda kesişir. Ve aynı yolda kendini feda etmeye hazır olan Mustafa Kemal’in askerleri,  apolitikleştirilmeye çalışılan gençlikle omuz omuza olduğunu her daim hissettirebilmiştir. Atatürk’ün evlatlarına yakışacak yolu açmıştır. Bu yıl yedincisi düzenlenen köyceğiz kampı buna örnektir. Gerek Türkiye’nin değerli isimlerince verilen seminerler gerek gençliğin coşkunsallığına hitap eden etkinliklerle gençliğin iki sorusunu da yanıtlamıştır:  
    
               
Neden örgütlü olmalıyız?
Neden ADD’li olmalıyız?

Cansu AKSOY


ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KURULUŞ DESTANI
Bu değerli kurumun 1989 yılında kurulduğunu söylemek hem basit hem de yanlış bir tanımdır. Çünkü her kurum ve kuruluş gibi Atatürkçü Düşünce Derneğinin kurulmasında büyük bir emek ve örgütlenme gerekmektedir. Yirmibeş yılını doldurmuş bu demokratik kitle örgütü, sayıları elliye varan cesur yürekli aydınlarımızın bir araya gelmesiyle ilk kuruluş mücadelesini başlatmıştır.
Kimdir bu Türkiye’nin yüz akları? Türkiye’nin büyük hukukçularından Muammer Aksoy başta olmak üzere 61 anayasasını hazırlayanlardan Ragıp Sarıca, Bahri Savcı ve yine bugün hukuk öğrencilerinin kullandığı kitapların yaratıcısı olan Lütfü duran, Ayhan Çavdar, Suphi Gürsoytrak, Celil Gürkan ve daha niceleri… Ama şunu da unutmamalıyız ki Muammer Aksoyların, Uğur Mumcuların yürüdüğü bu kutsal yolu açanlar da Hıfzı Veldet Velidedeoğluları, Nusret Fişeklerdir.
Köklerini cumhuriyet devriminden alan bu örgütün bir araya gelip örgütlenebilmesinde Muammer Aksoy en büyük payı almaktadır. Onun çalışkanlığı ve örgütlenme bilinci bunun en büyük kanıtıdır. İlk toplantılarını Türk Hukuk Kurumunda yapan ADD, açıldığı zamanın şartları açısından ve isminden dolayı sıkıntılar yaşamıştır. Ama Muammer Aksoy’un Ankara Valiliğine yazdığı yazı ile hukuki açıdan olay çözüme kavuşturmuştur.
Bu dönemde yaşanan ihtilal esintilerinden, Türk- İslam sentezinden ve emperyalist oyunlardan ADD de acı bir pay almış, kuruluşundan sekiz ay sonra Muammer Aksoy’u kaybetmiştir.
Ancak kana doymayan emperyalist güçler, hedeflerini Muammer Aksoy’dan sonra gelen Turan Dursun’a, Uğur Mumcu’ya ve Bahriye Uçok’a çevirmiştir. Böylece dört yılda dört aydın bu mücadelede feda olmuştur.
Emperyalizmle göğüs göğüse mücadele vermeye devam eden ADD, bugün savaşımını Atatürk devrimlerini bu topraklardan silmeye çalışan işbirlikçilere karşı sürdürmektedir. Ve hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, Kışlalı’nın da belirttiği gibi, Atatürk’ün izi öldüğü gün bitmiştir; ancak yolu hala devam etmektedir.
 İlke GÜRKAN

 TEKNE TURU MORAL VERDİ
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen tekne turu ADD kamp ekibine moral verdi. 10.30’da hareket eden iki tekneyle yola çıkan ekip yol üzerinde kral mezarlarıklarının eşşiz manzarasıyla Köyceğiz’i yakından tanıma fırsatını buldu.
Yaklaşık iki saat süren tekne turunun ilk durağı Avrupa’nın en iyi plajı seçilen İztuzu Plajı oldu. Orada geçirilen keyifli üç saatin ardından kısa bir yolculuk ile Dalyan’a geçildi. Kimileri çamur banyosuna girerken kimileri gölün tadını çıkardı.
Kampa dönüşte de keyifli anlar yaşandı. Ekip şarkılar söyledi ve danslar etti. Günün sorunsuz bitmesi yüzleri güldürürken, güneş yanıkları da keyiflerin kaçmasına neden oldu.
      Mahsum ŞİMŞEK
               
             

GEZİ GÜNLÜĞÜ 
 
 
Kamp etkinlikleri kapsamında iki gezi düzenlendi. Geziler, katılımcılardan tam not aldı. Birinci gezide Muğla Dalyan’ayakın Köyceğiz sınırları içinde bulunan Kaunos bir diğer adı da Kbid olan antik kent dikkatimizi çekti. İztuzu’na giderken görünen bu güzelliğin yanı sıra karettalarla ile karşılaştık. Bu sevimli canlılar genellikle yosun ve balık yiyerek besleniyorlar. Büyük bir zevkle bu canlıları izledikten sonra yolumuza devam ediyor, İztuzu Plajı’na varıyoruz. Plaja koşar adımlarla giderek kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Ardından Dalyan’a geçiyoruz. Ağır bir kükürt kokusuna sahip olan bölgenin gölünde ve çamur banyosunda eğlenceli dakikalar yaşıyoruz. Dolu dolu bir günün ardından büyük bir yorgunluk kamp alanına yolculuğumuz başlıyor.
İkinci gezide ise Köyceğiz yakınlarındaki Ekincik Koyu’na gidiyoruz. Ekincik görülmeye değer bir tabiata ve koya sahip.Kıyısı kum plajıyla çevrili olan koyda denize giriyor, doğanın tadını çıkartıyoruz. Ardından plajda voleybol oynayarak eğleniyoruz. Günümüzün tamamını koyda geçirdikten sonra büyük bir yorgunlukla kamp alanına dönüyoruz.

Gezilerden sonra yaptığımız soru cevap bölümünde katılımcılar; gezilerde moral depoladığını,  birbirleriyle daha çok kaynaştığını ve unutulmayacak yerler gördükleri için çok mutlu olduklarının altını çiziyorlar.
Arza Önay


                                         “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN YÜKSELEN SESİ”
 
KÜLTÜR  SANAT  SPOR             


Bu yıl altıncısı düzenlenen Köyceğiz Eğitim ve Dostluk Kampı, çeşitli etkinliklere ve spor turnuvalarına yer verdi. El sanatları atölyesinde çeşitli süs eşyaları katılımcıların yoğun ilgileriyle tasarlandı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmada farklı materyallerle görselliğe hitap eden birçok tasarım ortaya çıktı.
El sanatları atölyesinde elde ettiği beceriyle bungalovlara da el atan katılımcılar, gece geç saatlere kadar süren boyama işleminden sonra Nazım’ın dizeleriyle süslediler.

Kampın son gecesinde düzenlenen veda programında çeşitli gösteriler yer aldı. İlgi alanlarına göre oluşturulan gösterilerde tiyatro ve şiir dinletisi yer aldı. Programın sonunda gerçekleştirilen yarışmalar geceye renk kattı.3 gün süren satranç ve voleybol turnuvalarında eğlenceli dakikalar yaşandı. Voleybol turnuvası finali sırasındaki çoşku oyuncuları motive etti. Satranç turnuvası ise oldukça çekişmeli geçti. Yapılan turnuvalardan galip gelen oyunculara ödüller verildi.
 


SEMİNERLERVE ÇALIŞMALAR    
                                                      
Köyceğiz Eğitim ve Dostluk Kampı katılımcıları bir yandan yılın stresini atıp moral depolarken bir yandan da seminerlerde çeşitli konular hakkında bilgiler edindi. Kampın ilk semineri Sn. Lütfü KIRAYOĞLU tarafından ‘1968’den günümüze gençlik mücadelesi’ adı altında verildi. 68’den günümüze değişen siyasi koşullar ve gençlerin bilinç yapısı hakkında bir çerçeve çizerek soru cevap bölümünde  katılımcıların bu çerçeveyi doldurmasında yardımcı oldu.
İkinci seminer ise Doç.Dr. Sn. Oğuz ACARTÜRK tarafından’ Atatürk çağdaşlık ve Türk insanın psikolojisi’ adı altında verildi. Gelişen dünyadaki çağdaşlık kavramını sorgulayarak Atatürk’ten günümüze değin değişen Türk insanının portresini gözler önüne serdi.
 


 Bir sonraki seminer ise ADD genel yazmanı Sn. Öner TANIK tarafından ‘Atatürkçü Düşünce Derneği’nin tarihçesi ve tarihsel görevleri’ adı altında verildi. Köklerini cumhuriyetten alarak 1989’da  Muammer Aksoy ve yoldaşları tarafından kurulduğunu ve  tam bağımsız Türkiye mücadelesinde yitirdiğimiz aydınlarımızdan bize miras kalan bu değerli kurumun  görevlerinin altı çizdi.
Prof.Dr. Sn. Esmeray ACARTÜRK  ise ‘Hangi dili konuşuyoruz?’ adı altında geçmişte Arapça’nın günümüzde İngilizce’nin boyundurluğuna sokulmaya çalışılan dilimizin özleştirilmesinin önemini vurguladı.
Son seminer ise Prof.Dr.Sn. Sina AKŞİN tarafından ‘Lozan Antlaşması’nın önemi’ adı altında verildi. Lozan Antlaşması’nın öncesindeki Anadolu’dan başlayarak günümüze kadar devam eden süreçte Lozan Zaferi’nin kazanımlarını anlatmış, tam bağımsız Türkiye yolunda atılan bu adımın tarihi önemini vurgulamıştır.
 
            
 
                               “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN YÜKSELEN SESİ


 

Seminerlerin yanı sıra yapılan grup çalışmalarının da son derece verimli geçtiği gözlemlendi. Bazı gruplar günümüzün önemli konuları arasında olan eğitim politikaları, küresel ısınma, dil; tarih ve kültür alanında yapılan değişiklikler hakkında araştırmalar yaparken bazı gruplar ise broşür ve bülten hazırlama çalışmalarında bulundu. Kampın son günü yapılan çalışmalar sunulmuş, yönetim tarafından belirlenen en başarılı gruba ödül verilmiştir.
 


           LOZAN BİZİM ONURUMUZDUR
Lozan Antlaşması’nın 91. yıldönümü çoşkuyla kutlandı. Köyceğiz Eğitim ve Dostluk Kampı katılımcıları, vatansever yurttaşlar ile birlikte marşlar eşliğinde merkeze kadar yürüdükten sonra Lozan Antlaşması’nın önderi İsmet İnönü anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği genel yazmanı Öner TANIK basın açıklamasında bulundu.

                                    “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN YÜKSELEN SESİ’’
                                  
                         
                               KÖYCEĞİZ’DEN SELAM VAR
Merhaba değerli okurlar, öncelikle sizleri saygıyla selamlıyorum. 

Gelenekselleşmesini umduğum, sonunun gelmeyeceğine inandığım ve şu an elinizde bulunan bu kamp bülteninin yaratıcılarından biri olmaktan gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Bu yolla sizlere, başta Köyceğiz ve ADD olmak üzere diğer tüm eğitim kampları ile derneğimizin  içerisinde nasıl bir hareket olduğunu aktarmaya çalışıyoruz. Sunumlar esnasında da dile getirdiğim ve beğeni alan bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum; ''Parayı harcarsın, kazanırsın. İnsanları harcarsın, kazanırsın ama, zamanını harcadığında geri kazanamazsın. Bu beş günlük kamp, içinde bulunduğumuz zamanı elimizde tutmamızı sağlamakla kalmadı. Geçmişte çeşitli nedenlerle kaybettiğimiz umudumuzu da yeniden canlandırmamızı sağladı. 

Sosyalleşmenin toplumlar içindeki öneminden bahsetmeye gerek yok, önemi yeterince açık ve ortadadır. Örgütlenmenin de öyle tabi. Doğru örgütlenme toplumları ayakta tutmanın naçizane yollarından biridir. Öyle ki körü körüne bağlılıklar, bilinçsiz partizanlıklar ve bunlara benzer sayısız tanımlamadan dolayı canı yanmış, yanan, belki de uzun yıllar daha yanacak bir toplumuz. Çözüm yollarının araştırılmasında ADD eğitim ve dostluk kamplarının yeri yadsınamaz derecededir ki, bana göre Köyceğiz, şartları ele alındığında kusursuza yakın bir ölçekte kendine yer bulmaktadır.
Atatürkçü düşüncenin, ilkelerin, devrimlerin, bayrağın, marşların ve antların peşinde, amacı değerleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak olan, belirli günler ve haftalarcı bir kimliğe sahip olmayan ama, belirli gün ve haftalara da sahip çıkan bir topluluk ile birlikte beş verimli gün geçirdik. Yapılan etkinlikleri, oluşturulan tartışma ortamlarını, verilen eğitim ve seminerleri bir kenara bırakırsak, belki de hiçbir şekilde ve hiçbir şartta edinilemeyecek dostluklar edindik bu kampta. 

Siyasi ideolojinin bir kenara bırakıldığı, Kemalist düşüncenin ön planda olduğu bir ortamda Atatürk'ü anlamak paha biçilemez bir nimettir. Biliyoruz ki birçok siyasi kurum ve kuruluş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları üzerinde siyasetlerini sürdürmekte ve bunu adeta iktisadi bir amaca bağlamaktadır. Burası, yani ADD Köyceğiz Eğitim ve Dostluk kampı, işin iç yüzünü bütün şeffaflığıyla gözler önüne seren ve biz katılımcıların da doğru bildiği bazı bilgilerin aslında gerçek dışı olduğunu anlamamıza yardımcı olmuştur. Bu bağlamda da geçen beş günün ve geçecek günlerin önemi bir hayli artmıştır. 

Kamp esnasında yaşanan diyaloglar ve yapılan küçük bir anket, kampın daha uzun periyotta seyretmesi gerektiği yönünde bir izlenim doğurdu. Bu da iki anlam ifade etmekte bana göre: 
1. ADD, kamplarıyla amacına ulaşmaktadır. 
2. ADD, kampların süresini uzatmalıdır.
Sözlerimi noktalarken, siz değerli okurlarımıza tekrar teşekkürü borç biliyorum. Aynı zamanda şunu da biliyorum; her türlü ahval ve şerait içinde dahi vazifemiz, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. 

Teşekkürler... 
Çağatay Kaan  SOYLU
 
                                      “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN YÜKSELEN SESİ’’


 
 
                                                                                        
 
 
 
                                   
 
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ Haberleri

Başlık Tarih
 
ADD Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu25 Temmuz 2019
İzmir’in İşgali -Ahmet Gürel15 Mayıs 2019
ADD Genel Başkanlığına Hüseyin Emre Alştınışık Seçildi27 Şubat 2019
ADD özel Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu04 Eylül 2018
ADD 15. Olağan Genel Kurulu Sonuçlandı. 30 Temmuz 2018
ADD 15. Olağan Genel Kurulu Başladı28 Temmuz 2018
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi 15. Genel Kurulu18 Temmuz 2018
2023 Türkiye’si Sempozyumu 26-27-28 Nisan 201801 Mart 2018
Kukla Devlet İçin Halk Oylamasına Hayır! ADD Gaziemir18 Eylül 2017
Özel Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu04 Ağustos 2017
Gaziemir ve Gaziemirliye Hizmet Etmek İçin Birleştik13 Ocak 2017
23 ARALIK 2016 KUBİLAY’I ANMA PROGRAMI15 Aralık 2016
HALK BAŞKANLIK SİSTEMİNE “HAYIR” DİYEREK ANITKABİR’E YÜRÜDÜ06 Aralık 2016
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU15 Kasım 2016
ADD Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu 31 Temmuz 2016
ADD 14. Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığına Kadın Adaylar20 Haziran 2016
Atatürkçü Düşünce Derneği 14. Olağan Genel Kurulu Başladı18 Haziran 2016
ADD 14. Olağan Genel Kurulumuz 18-19 Haziran 201602 Haziran 2016
23 Nisan’ı Kutlamaktan Korkanlara Bir Sözümüz Var18 Nisan 2016
Anayasa Tuzağına Düşmeyeceğiz13 Nisan 2016
ADD İzmir Şubeleri ÇİĞLİ Eşgüdüm Toplantısı 5 Mart 201604 Mart 2016
Basın açıklaması 3 Mart 2016 Perşembe Saat: 13.0024 Şubat 2016
ADD Buca Şubesi 11. Olağan Gene Kurulu14 Şubat 2016
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 06.12.2015 Bornova04 Aralık 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 18 Ekim 2015 Yer: Buca15 Ekim 2015
ADD İzmir Şubeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında01 Eylül 2015
ADD Urla Şubesi Teröre Karşı Basın Açıklaması27 Ağustos 2015
Cumhuriyete sahip çıkalım22 Ağustos 2015
ADD Gazi Ayşe Altıntaş Yükseköğrenim Kız Yurdu 22 Temmuz 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 12 Nisn 201509 Nisan 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 1 Mart 2015 26 Şubat 2015
İç Güvenlik Yasa Tasarısı Basın Açıklaması18 Şubat 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Gaziemir'de Yapıldı12 Ocak 2015
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 07 Ocak 2015
16 Yaşındaki Mehmet Emin, Türkiye'nin Çağdaş Geleceğidir!25 Aralık 2014
Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Genel Kurulu09 Aralık 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi08 Aralık 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Toplantısı 07.12.2014 Menemen'de04 Aralık 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı 8.11.2014 Karşıyaka'da07 Kasım 2014
ADD Aydın şubeleri eşgüdüm toplantısı20 Ekim 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı Sonuç Bildirgesi13 Ekim 2014
ADD İzmir Şub. Eşgüdüm Top. 11 Ekim saat:12 Balçova08 Ekim 2014
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun03 Ekim 2014
ADD Önceki Genel Başkanı Suphi Gürsoytrak’ı saygıyla anıyoruz30 Eylül 2014
Uşakizade Köşkü Müd. Ahmet Gürel’in Ekim, Kasım etkinlikleri24 Eylül 2014
ADD Hasan Tahsin Düşünce Okulu 20-21 Eylül 201416 Eylül 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 29 Ağustos 201427 Ağustos 2014
Genel Başkanımızdan Seçim Değerlendirmesi12 Ağustos 2014
ADD İl Merkezli Eşgüdüm Şube / Kurul Oluşturulması04 Ağustos 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 2 Ağustos 201425 Temmuz 2014
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın Lozan Açıklaması23 Temmuz 2014
ADD Genel Yönetim Kurulu Görev Dağılımı03 Temmuz 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 5 Temmuz 2014 26 Haziran 2014
ADD Davutlar Şubesi Geleneksel Bahar Kahvaltısı18 Haziran 2014
Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağan genel kurulu sonuçlandı09 Haziran 2014
addkarsiyaka.com Web sitesi Kuruldu. add.org.tr Yenilendi26 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı26 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 25 Mayıs 2014 21 Mayıs 2014
19 Mayıs 2014 Atatürkçü Düşünce Derneği Basın Açıklaması19 Mayıs 2014
ADD Genel Merkezi 13. Olağan Genel Kurul İlanı16 Mayıs 2014
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantıları11 Nisan 2014
3 Mart 1924 Halifelik Kaldırıldı26 Şubat 2014
ADD Menemen Yönetim Kurulu üyesi Veli Yandı’yı kaybettik11 Şubat 2014
BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR!11 Ocak 2014
ADD İZMİR ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOP. 05 OCAK 2014 31 Aralık 2013
BASINA ve KAMUOYUNA26 Aralık 2013
Kubilay Olmaya Geldik24 Aralık 2013
ADD Küçük Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi 7-8 Aralık 201309 Aralık 2013
Seçmek ve Seçilmek06 Aralık 2013
Uğur Başkanımızı Kaybettik04 Aralık 2013
DİKKAT !04 Aralık 2013
Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Genel Kurulu21 Kasım 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 17 Kasım 2013 Pazar günü saat 11.00 11 Kasım 2013
ADD BEŞİKTAŞ ŞUBESİ SİYASET OKULU- 411 Kasım 2013
10 KASIM’DA ATA’MIZIN YANINDAYIZ03 Kasım 2013
Atatürkçü Düşünce Akademisi Başlıyor 12 Ekim 2013
ATATÜRK VE BİLGELİK AYDEMİR CEYLAN'IN YAZISI01 Ekim 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı 29 Eylül 2013 Pazar günü saat 11.00 de Bergama'da20 Eylül 2013
ADD İZMİR ŞUBELERİ TOPLANTISI NARLIDERE ŞUBEMİZDE 08.08.2013 PAZAR GÜNÜ SAAT: 11.00 14 Ağustos 2013
SİLİVRİ KARARLARI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI06 Ağustos 2013
BARIŞ(!) SÜRECİ DÖRTNALA…26 Haziran 2013
ADD İZMİR ŞÜBELERİ TOPLANTISI 16 HAZİRAN 2013 GÜZELBAHÇE'DE11 Haziran 2013
Rize Şubemize Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz 06 Haziran 2013
Genel Başkanımız Trabzon'dan Destek Verdi: Geldikleri Gibi Giderler 04 Haziran 2013
ATATÜRK RESİMLİ HEDİYELİK ÜRÜNLER 24 Mayıs 2013
ADD Aydın Şubesi: Yörük Ali Efe Ödülü'nü Aldı 14 Mayıs 2013
ADD Antalya Şubesi Türk Halk Müziği Koromuzun Konseri 18 Mayıs 201312 Mayıs 2013
ADD BALIKESİR İL EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ 08.Mayıs 2013 Akçay / Edremit10 Mayıs 2013
ADD Genel Merkezi LOZAN Antlaşması’nın kazanımlarının değerlendirileceği ödüllü bir makale yarışması düzenlenmiştir09 Mayıs 2013
ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm toplantısı 11 Mayıs 2013 07 Mayıs 2013
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN TANSEL ÇÖLAŞAN’IN 19 MAYIS’A İLİŞKİN ÖRGÜTE AÇIKLAMASIDIR07 Mayıs 2013
19 MAYIS'TA SAMSUNDAYIZ03 Mayıs 2013
ADD İzmir Şubeleri 1 Mayıs İşçi Bayramını coşkuyla kutladı.01 Mayıs 2013
ADD Genel başkanı Tansel Çölaşan İzmir Kitap Fuarında30 Nisan 2013
ADD Genel başkanı Tansel Çölaşan 28 Nisan'da İzmirde26 Nisan 2013
ADD Genel Başkanı Tansel çölaşan 28 Nisan’da İzmir Kitap Fuarında20 Nisan 2013
Konferansa Davet ADD Güzelbahçe şubesi 15 Nisan 2013 Saat: 17.00 Belediye Düğün Salonu13 Nisan 2013
Köy Enstitüleri 73. Kuruluş Yılı Etkinlikleri ADD Urla Şubesi Tarih: 14.04.2013 Zeytinler Köyü Saat: 10.3013 Nisan 2013
Kuruluşunun 73'ncü Yıldönümünde Köy Enstitüleri Anma Proğramı Gaziemir11 Nisan 2013
Duruşma Salonu'ndan Notlar 08.04.201310 Nisan 2013
ERGENEKON ÇÖKMÜŞTÜR.09 Nisan 2013
ADD Sakarya Şubesi: Utku Erişik'i Konuk Etti06 Nisan 2013
ADD ARHAVİ ŞUBESİ’NİN 23 NİSAN RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI05 Nisan 2013
Atatürk'te Birleştik! 05 Nisan 2013
ADD Balçova Şubesi Basın Açıklaması02 Nisan 2013
8 Nisan’da Silivri’deyiz02 Nisan 2013
ADD İZMİR ŞUBELERİ BÖLGE TOPLANTISI 31 MART 2013 PAZAR GÜNÜ SAAT 11.00 DE 28 Mart 2013
8 Nisan 2013 tarihinde Silivri’deyiz27 Mart 2013
ADD Denizli Şubesi: Miniklerimiz 23 Nisan Turnuvasına Hazırlanıyor26 Mart 2013
Birleşe Birleşe Kazanacağız25 Mart 2013
ADD Gaziemir Konseri24 Mart 2013
ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY URLA’DA KONSER VERDİ24 Mart 2013
VATAN CUMHURİYET VE EMEK DİYENLER BU OYUNU BOZACAKTIR!24 Mart 2013
8 Nisan’da Silivri’deyiz24 Mart 2013

GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | Sözleri | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar
CH