Ana Sayfa > Site Yazarları

Cihan Turgay ALTINIŞIK - cihanturgay@gmail.com
PUL KOLEKSİYONUMU GÖSTEREYİM Mİ?
23 Şubat 2015 - 1156 okunma

   PUL KOLEKSİYONUMU GÖSTEREYİM Mİ?
            Amerikan sinemasının etkisindeki Yeşilçam filmleri ile başlayarak, birkaç kuşağın hafızalarında günümüze kadar taşınmış en ironik sorulardan biri. Bir çift göz ve davetkar bir bakışla başlayan en romantik ilişkilerde bile, insanın doğasına yenildiği son nokta. İnsanoğlunun birbirini tanırken en gizemli ve hayranlık uyandıracak yanlarıyla kendisini anlattığı, gizli emellerini ve çirkin taraflarını “usta”lıkla sakladığı, karşılıklı masumiyetin sona erdiği an.
            Bundan sonrası bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek kayıtsız şartsız teslimiyettir. O eve girip de koleksiyonu görmeden çıkanı tarih pek yazmamıştır. Bunun bir seferlik denemesi yoktur. Bir kere bakıp çıkıyım da diyemezsiniz. Onun için iyi düşünmek zorundasınız. Ne istediğiniz iyi bileceksiniz.
            Genel Seçimler için geri sayım çoktan başladı. Ben bu yazıyı kaleme almaya başladığımda 138 gün 15 saat 41 dakika vardı. Yaklaşık 4,5 ay. Yani 4,5 ay sonra birisi size bu soruyu soracak dostlar ve işte o noktadan sonra hiç istemediğiniz bir hayatı yaşayabilirsiniz. Siz direnseniz de o soruya evet cevabı verenler yüzünden bütün dünyanız değişebilir. İstemediklerinizi yapmak yaşamadıklarınızı yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Hiç şakası yok, geriye dönüşü yok, telafisi yok. Her şey size sadece ve sadece size bağlı. Sizin hayır demeniz yeterli değil. Herkesin hayır demesi için varınızı yoğunuzu ortaya koymanız gereken bir noktadayız. On yıldan fazladır altımızda yavaş yavaş ısıtılan su kaynama noktasına gelmiştir. Yanacak olan biziz, bizim ailemiz, bizim çocuklarımız, bizim geleceğimiz. Bu felaket tellallığı değil, gerçeğin ta kendisi.
            İster kabul edin ister etmeyin, ortada doğru dürüst bir muhalefet yok. Hiçbir parti partilisine bile seçimler için yüzde yüz güven vermiyor. Değil iktidarı, muhalefeti bile hizaya sokacak tek güç, halkın kendi gücü ve gerçek iradesidir. Bilgisiz fikir, emeksiz mücadele olmaz. Evlerden dışarı çıkmalı, okey masalarından kalkmalı, sesinizi yükseltmelisiniz. Sizin için sizin adınıza tehlikeyi göğüsleyenlere korkmadan destek vermelisiniz. Sadece 4,5 ayınız kaldı. Kişisel hırslarınızı, gereksiz çekişmeleri, makam ve terfi oyunlarını, işe girme işten atılma korkularını, hepsini bir kenara bırakın. Örgütlü mücadeleye katılın. Partide, sendikada, dernekte çalışın. Aynı cephede olduğunuzu unutmayın. Birbirinizle değil karşınızdakiyle savaşın.
Liderleri hizaya getirecek olanlar sizlersiniz dostlar. Mücadele için yan yana gelmekten, birlikte gözükmekten çekinmeyin. Çekinenleri siz uyarın. Unutmayın yedi düvelin maşası da olsa düşman her zaman tektir. O düşman ki; ülkenizin, bayrağınızın, birliğinizin, özgürlüğünüzün, bağımsızlığınızın, laikliğin, üniter devlet yapısının ve adaletin düşmanıdır. O düşman sizin ve geleceğinizin düşmanıdır. Cephede düşenin, yara alanın yanında yer alır, sırtınızı ona dayarsınız. Ne daha önceki dostluğunuz ne de kişisel ilişkileriniz aklınıza bile gelmez.
Evet sevgili vatanseverler, 4,5 ay sonra birileri hiç utanmadan  Türk halkına o malum soruyu arsızca soracak.       “Pul koleksiyonumu göstereyim mi?”diyecek. O cevabı verecek halkı öyle bir hazırlamalısınız ki, aldığı cevabı ömür boyu unutmasın. Arsızı, hırsızı, utanmazı, haini, fitneyi, kul hakkı yiyeni öyle anlatmalısınız ki, neye uğradığını şaşırmalı. Unutmayın en zengin pul kolleksiyonuna halkın kendisi sahiptir. Saygılarımla…
                                                                                       Turgay ALTINIŞIK
                                                                                       ADD Gaziemir Şb.Bşk.
                                                                                       (Tel: 0 535 703 51 61)

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Cihan Turgay ALTINIŞIK Diğer Yazıları

28 Mart 2018 - ATATÜRK, ÇANAKKALE VE ŞEHİTLERİMİZ…
13 Şubat 2018 - ADD’NİN KURUCUSU AKSOY NİYE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ?
22 Ocak 2018 - BİR DE KIZIM VAR BENİM
06 Kasım 2017 - NEDEN CUMHURİYET? NE KADAR DEMOKRASİ?
07 Eylül 2017 - MİLLİ EĞİTİM VE ÇOCUKLARIMIZ
27 Aralık 2016 - KUBİLAY VE YASTIK ALTINDAKİ YÜREKLER
06 Eylül 2016 - KAFASI KARIŞIK VATANSEVERLER
31 Temmuz 2016 - ATATÜRK’ÜN ORDUSUNDA BİR DOLARLIK ASKERLER
23 Ekim 2015 - MAL SAHİBİ, MÜLK SAHİBİ, HANİ BUNUN İLK SAHİBİ !
21 Eylül 2015 - GÜNDÜZ KANDİLİNİ HAZIRLAMAYAN, GECE KARANLIĞA RAZI DEMEKTİR.
04 Eylül 2015 - DOĞRULUK MU? CESARET Mİ?
14 Temmuz 2015 - GERÇEK KATİLLER VE YIKILAN KÖPRÜLER
19 Mart 2015 - GÖNLÜMÜZDEN GEÇENLER, AKLIMIZDA KALANLAR
19 Mart 2015 - İZMİR BAROSU SALONUNDA İLK BULUŞMA “NEDEN ÇANAKKALE”
23 Şubat 2015 - VATANA iHANETTE SON NOKTA; SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ
23 Şubat 2015 - VATANA iHANETTE SON NOKTA; SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ
GENEL BAŞKAN
Atatürk Resimli Hediyelikler
Günün Kitabı
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH