Ana Sayfa > Site Yazarları

S.Nazan Keskin - snkeskin@add.org.tr
16 TEMMUZ; FAŞİZMİN SON PROVASIDIR.
19 Temmuz 2016 - 960 okunma

16 Temmuz; Faşizmin son provasıdır.
16 Temmuz akşamı, yüzlerce insanımızın ölümüne yol açan, vahşet görüntüleriyle kanımızı donduran, yöntem, zamanlama ve seyri nedeniyle “senaryo” olarak da nitelendirilen darbe girişimi,  sonuç olarak AKP nin değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramamıştır/ yaramayacaktır.
            Demokrasi düşmanı olduğu yargı kararıyla, Demokrasiyi “araç” olarak gördüğü kendi sözleri ile sabit bir iktidarın, halkı sokağa  “demokrasi” için  davet etmesi, gerçek niyetine giydirdiği kılıftan başka bir şey değildir.
Yitirilen onca can, bu ülkenin insanıdır ve siyasi çıkarlara kurban edilmişlerdir.
            Çıkarları için tıpkı Demokrasi gibi Cemaati de “araç” olarak kullanan  AKP, kendi istediği gibi dizayn ettiği devletin “sahibi” olmak uğruna sokağa döktüğü güruhun vahşetini “kahraman halkımız darbeyi engelledi” diye alkışlayıp, üstüne bir de ruhsatlı silah almanın önündeki engelleri kaldıracağını duyurarak halkın silahlanması gerektiğinin altını çizdi! Bu; Türk Halkını bir birine kırdıracaklarının en açık işaretidir.
 Sokağa çıkan, meydanları dolduranlar; onların deyimiyle “Demokrasi kahramanı Türk Halkı” değil, bir an tereddüt etmeden insan öldürebilen gözü dönmüş şeriat özlemcisi yobazlardır. 16 Temmuz akşamı yaşananlar, faşizmin; tehlikeli hoşgörüler, gündelik boş verişler, yerine getirilmeyen görevler, kaçınılan sorumluluklar sayesinde nasıl palazlandığının gün yüzüne çıkmasıdır.
Bu gün çatıştığı Fethullah Gülen Cemaatini de, PKK terör örgütünü de siyasi çıkarları için palazlandıran AKP, ülkeyi kan gölüne çevirecek hamleleri hiç çekinmeden yapmaktadır.
Önümüzdeki günlerin, Tam Bağımsızlık, Demokrasi ve Laiklik savunucuları için ne denli zorlu geçeceği son derece açıktır.
 “Darbecileri tasfiye ediyoruz” söylemi arkasındaki niyet, hiç kimse için bir sır değildir.
16 Temmuz; Faşizmin son provasıdır.
Tam Bağımsız Demokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti’nden yana olanların; bu gidişi durdurmak için kullanacakları tek yöntem, örgütlü demokratik mücadeledir. 
Bu süreçte oyunu görmek ve bozmak,
16 Temmuz’dan bu yana yaşananların tüm sorumlularının, eli kanlı katilleri de dahil olmak üzere adil ve bağımsız mahkemelerde yargılanmalarının, yaptıklarının hesabını vermelerinin savunucusu ve takipçisi olmak, bunu sağlayacak düzenin inşası için mücadele etmek öncelikli görevimizdir.
Vesayetin hiçbir türünü asla kabul etmeyeceğimizi, askeri ya da sivil darbelerin her zaman karşısında olacağımızı, faşizme geçit vermeyeceğimizi herkes bilmelidir.
Sevil Nazan KESKİN
ADD Önceki Gn.Sekr. Yrd
 
 
 
 


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


S.Nazan Keskin Diğer Yazıları

08 Mart 2017 - YETMEZ AMA, ŞİMDİLİK…
08 Şubat 2017 - TERCİH MESELESİ
17 Ekim 2016 - YAZMASAYDIM ÇATLARDIM
24 Ekim 2015 - NEREDE KALMIŞTIK?
14 Mayıs 2015 - FITRAT!
16 Nisan 2015 - MİLLETÇE “TIK”LIYORUZ
19 Mart 2015 - MART KAPIDAN BAKTIRIR
27 Şubat 2015 - ÖFKENİZİN ADINI DOĞRU KOYUN!
16 Şubat 2015 - ÖZGECAN
22 Ocak 2015 - RAFTAKİ ADALET, TUTSAK DEMOKRASİ
18 Ocak 2015 - İSRAF OLACAKSAN DOĞMA ÇOCUK!
23 Ocak 2014 - “EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN”
10 Ocak 2014 - BASIN SUSTURULMUŞSA BİR ÜLKE NASIL KONUŞUR?
30 Aralık 2013 - İNSANLIĞA SİPARİŞİM VAR
09 Aralık 2013 - “Alelade politikacılıkla milleti parçalamak ihanettir.”
06 Aralık 2013 - Seçmek ve Seçilmek
10 Mayıs 2013 - Bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.
06 Nisan 2013 - Cumhuriyet Devrimi ve Kadın
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH