Ana Sayfa > Site Yazarları

Cihan Turgay ALTINIŞIK - cihanturgay@gmail.com
ATATÜRK, ÇANAKKALE VE ŞEHİTLERİMİZ…
28 Mart 2018 - 1096 okunma

ATATÜRK, ÇANAKKALE VE ŞEHİTLERİMİZ…

Dergilerle ve televizyon programlarıyla başlayan, tarihin bilinmeyen yönleri gibi masumane yaklaşımlarla geniş kitlelere ulaşılan ve ara sıra uydurma tarihçilerle alevlendirilen, eğitim müfredatlarının yeniden düzenlenmesiyle tehlikeli boyutlara gelen yeni bir tarih yaratma çabası, “Vatana ihanet” derecesine ulaşmaya başlamıştır. Bu yaklaşım asla göz ardı edilemez, asla hoş karşılanamaz.

Kurtuluş Savaşı’nı bile yok sayabilen bir zihniyet tarih kitaplarında Osmanlı’dan Cumhuriyete direkt geçiş yaparken, “Keşke Yunanlılar kazansaydı” diyecek kadar milletinden uzak hainleri başlarının üzerinde tuttuklarını göstermekten çekinmemiştir. Bu tavırlar, bu anlayış ve yaklaşım asla kabul edilemez, affedilemez.

TARİHİ GERÇEKLERİ İNKAR EDEREK ATATÜRK’SÜZ BİR ÇANAKKALE DÜŞÜNMEK YA CAHİLLİKTİR YADA HAİNLİK.

Bir devre damgasını vuran İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in Çanakkale’deki ağır mağlubiyetlerinin ardından söylediği şu sözleri bütün tarihçi ve devlet adamları tarafından çok iyi bilir. “Şu anda mağlubiyeti bütün damarlarımda hissetmekteyim. Çok üzgünüm! Oldukça mutluydum, umutluydum. Çanakkale bizimdir diyordum. Çünkü bu savaşı kazanmak için; askeri, parayı, cephaneyi, her şeyi hesaplamıştım. Hepsinde çok üstündük. Mutlaka yenecektik. Yalnız bir şeyi hesaba katmamışız. Mustafa Kemal’i…Bağrımda İngiliz gururu olmasa, Türkleri alnından öpmek, onları alkışlamak isterdim.”

Başaramadığı taktirde idam edileceğini bile bile, hiç vakit kaybetmeksizin verdiği karar ve uygulamalarla Çanakkale savaşının seyrini değiştiren, "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" diyebilecek kadar yürekli bir liderden, bütün dünyaya askeri dehasını kabul ettiren bir Mustafa Kemal’den bahsediyoruz.

İŞTE O MUSTAFA KEMAL’E 18 MART HUTBELERİNDE ÇANAKKALE’Yİ ANLATIRKEN YER VERMEYEN BİR DİYANET, ASLINDA KENDİ VARLIĞININ SEBEBİ OLAN, DİNİN HURAFELERE KURBAN EDİLMEMESİ İÇİN KENDİNİ KURAN ATATÜRK’E VE CUMHURİYE’TE DE İHANET ETMEKTEDİR.

Cumhuriyet kurulduğundan beri bu Vatan için çok şehit verdik. Gerek Silahlı Kuvvetler gerekse Polis Teşkilatı harpte, görev başında, ülkenin her yerinde, sınır ötesi operasyonlarda hatta NATO ve Barış Gücü görevlerinde bile hayatlarını feda ettiler. Özgürlük ve bağımsızlık uğruna bu topraklar için can veren bütün şehitlerimiz bizim insanlarımızdır. O yüce mertebeye erişen insanlar için ne söylense azdır, geride bıraktıklarına ne yapılsa yetersizdir.

Şehitleri bile sınıflandırmaya kalkmak, yeni ve uydurma bir tarih yaratmak uğruna işlerine gelmediği zaman kimi zaman kelle, kimi zaman maaşlı memur olarak gördükleri insanlar üzerinden siyaset yapmak, akla, mantığa, insanlığa ve Müslümanlığa sığacak davranışlar değildir. Hele ki yanlış politikaların getirdiği noktada verdiğimiz kayıplar, Atatürk’ün zaruri olmadıkça harp bir cinayettir sözünü bize her zaman hatırlatacaktır.

Çanakkale Zaferinin gerçek kahramanı, emperyalizmin korkulu rüyası, bağımsızlık savaşımızın büyük önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile bu Vatan için canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir kere daha tekrar ediyoruz. Ant olsun ki bu Vatan dışarıdan saldıran düşmanlarını nasıl yok ediyorsa içerideki hainleri de aynı şekilde temizlemesini bilecektir.

Turgay ALTINIŞIK

ADD Gaziemir Şb. Bşk.


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Cihan Turgay ALTINIŞIK Diğer Yazıları

13 Şubat 2018 - ADD’NİN KURUCUSU AKSOY NİYE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ?
22 Ocak 2018 - BİR DE KIZIM VAR BENİM
06 Kasım 2017 - NEDEN CUMHURİYET? NE KADAR DEMOKRASİ?
07 Eylül 2017 - MİLLİ EĞİTİM VE ÇOCUKLARIMIZ
27 Aralık 2016 - KUBİLAY VE YASTIK ALTINDAKİ YÜREKLER
06 Eylül 2016 - KAFASI KARIŞIK VATANSEVERLER
31 Temmuz 2016 - ATATÜRK’ÜN ORDUSUNDA BİR DOLARLIK ASKERLER
23 Ekim 2015 - MAL SAHİBİ, MÜLK SAHİBİ, HANİ BUNUN İLK SAHİBİ !
21 Eylül 2015 - GÜNDÜZ KANDİLİNİ HAZIRLAMAYAN, GECE KARANLIĞA RAZI DEMEKTİR.
04 Eylül 2015 - DOĞRULUK MU? CESARET Mİ?
14 Temmuz 2015 - GERÇEK KATİLLER VE YIKILAN KÖPRÜLER
19 Mart 2015 - GÖNLÜMÜZDEN GEÇENLER, AKLIMIZDA KALANLAR
19 Mart 2015 - İZMİR BAROSU SALONUNDA İLK BULUŞMA “NEDEN ÇANAKKALE”
23 Şubat 2015 - VATANA iHANETTE SON NOKTA; SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ
23 Şubat 2015 - PUL KOLEKSİYONUMU GÖSTEREYİM Mİ?
23 Şubat 2015 - VATANA iHANETTE SON NOKTA; SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ
GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | Sözleri | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar
CH