Ana Sayfa > Site Yazarları

S.Nazan Keskin - snkeskin@add.org.tr
“Alelade politikacılıkla milleti parçalamak ihanettir.”
09 Aralık 2013 - 2066 okunma

Mustafa Kemal ATATÜRK (14 Ekim 1925’de İzmir Kız Öğretmen Okulu)

Büyük Ortadoğu Projesi'nin taşeronu, demokrasinin temeli laikliğe karşı eylemlerin odağı olmaktan hüküm giymiş AKP iktidarına karşı verilen mücadelenin en önemli etaplarında biri Mart 2014 te yapılacak olan Yerel Seçimlerdir.
Yerel yönetimler iktidara giden yolun başlangıcıdır. Bu nedenle AKP yerel yönetimleri elinde tutmak, olmadığı yerleri de elde etmek için iktiadar olmanın avantajlarını da sonuna kadar kullanarak çalışmaktadır.
Biri dışında tüm ilçeleri ile Atatürk'ün Partisinin yönetiminde olan İzmir, iktidarın hedefindedir.
İzmir'de gerek Büyükşehir gerekse ilçelerde gösterilecek adayların belirlenmesine çok az bir zaman kala en büyük ilçesi olan Konak için Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayanlardan biri de, İzmir Baro Başkanı Sema Pektaş'tır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Bağımsızlığımızın simgesi Bayrağımızı, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesince “Siyasi simge” olarak tescil edilen Türban ile aynı kefeye koyarak,” Ne Atatürk rozetli yargıç, ne de başörtülü avukat olsun” diyen,
“Renksiz ve Kokusuz Devlet” olmaktan sözeden Sema Pektaş, Atatürk'ün kurduğu partiden aday adaylığını yüzü kızarmadan açıklamış olabilir, ancak; Atatürk İlke ve Devrimlerinden ödün vermeyen İzmirli, bu anlayışı taşıyan hiç bir adayı kabul etmeyecektir. Gösterilen her adayın koşulsuz destekleneceği düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Adaylık için başvuruda bulunan Kemalist, yurtsever bir çok insan varken “İktidarın ikamesi” hiç kimse çözüm olamaz!
İktidarca “90 yıllık zulüm” diye nitelenen Türkiye Cumhuriyeti'nin; ulusal, demokratik ve laik halkçı politikalar üretecek ve uygulayacak samimi politikacılara ihtiyacı var.
Bu nedenle özellikle Atatürk'ün kurduğu partinin yerel seçimlerde belirleyeceği adaylar; iktidara giden yolun da taşlarını döşeyecekleri düşünüldüğünde, Kemalist ideolojiyi içselleştirmiş, yaşam biçimleri ile bunu kanıtlayan kişiler olmalıdır.
Günlük politikanın sığlığına düşmeden belirlenecek adaylarla iktidara yürümek, sağlam ve emin adımlarla olacaktır.

Sevil Nazan KESKİN
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Sekreter Yardımcısı
Ege Bölge Sorumlusu


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (1):
  M.Zafer Masalcı:
[16.12.2013 - 17:30]  
Çok yerinde ve doğru bir tesbit.Atatürk'ün partisi adaylarını seçerken Kemalist ideolojiyi içselleştirmiş,yaşam biçimiyle bunu kanıtlamış kişilerden seçmelidir. Yoksa Sema Paksüt ve benzerleri Atatürkçüler,Kemalistler tarafından hiçbir şekilde desteklenmeyecektir.Bu böyle bilinmelidir.AKP iktidarını yıkmanın yolu ATATÜRK'te birleşmekten geçiyor.Altı ok'u savunamayanlar,onun zamanının geçtiğini söyleyenler,ne Atatürkçü olabilir,ne de AKP iktidarına karşı olabilirler,onlar olsa olsa AKP'nin gizli ortağı olabilirler.Onlar halka güvenmek yerine Amerika'dan icazet almayı deneyenlerdendirler.Onun için tüm gerçek Atatürkçülerin birliği önümüzde duran en yakıcı görev olarak durmaktadır.

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


S.Nazan Keskin Diğer Yazıları

08 Mart 2017 - YETMEZ AMA, ŞİMDİLİK…
08 Şubat 2017 - TERCİH MESELESİ
17 Ekim 2016 - YAZMASAYDIM ÇATLARDIM
19 Temmuz 2016 - 16 TEMMUZ; FAŞİZMİN SON PROVASIDIR.
24 Ekim 2015 - NEREDE KALMIŞTIK?
14 Mayıs 2015 - FITRAT!
16 Nisan 2015 - MİLLETÇE “TIK”LIYORUZ
19 Mart 2015 - MART KAPIDAN BAKTIRIR
27 Şubat 2015 - ÖFKENİZİN ADINI DOĞRU KOYUN!
16 Şubat 2015 - ÖZGECAN
22 Ocak 2015 - RAFTAKİ ADALET, TUTSAK DEMOKRASİ
18 Ocak 2015 - İSRAF OLACAKSAN DOĞMA ÇOCUK!
23 Ocak 2014 - “EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN”
10 Ocak 2014 - BASIN SUSTURULMUŞSA BİR ÜLKE NASIL KONUŞUR?
30 Aralık 2013 - İNSANLIĞA SİPARİŞİM VAR
06 Aralık 2013 - Seçmek ve Seçilmek
10 Mayıs 2013 - Bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.
06 Nisan 2013 - Cumhuriyet Devrimi ve Kadın
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH