Ana Sayfa > Site Yazarları

HÜLYA ÖZCAN - hulya.ozcan49@gmail.com
BAŞKANIM’A
29 Ekim 2018 - 741 okunma

BAŞKANIM’A

Sayın Turgay ALTINIŞIK’IN özellikle bu ay ki yazısındaki duygulara, cümlelere, uyarılarına ve serzenişlere kelimesi kelimesine katıldığımı belirtmek isterim. Gönlümdeki tüm sözleri aktarmış kendisi. Eh bana pek söz kalmamış. Ben de ADD Gaziemir Şube Başkanlığını kendisinden devir aldığım Turgay ALTINIŞIK’I anlatmayı seçtim.

Sadece bir telefon konuşmamızın ardından hakkımda kanaat getirerek, “Yönetim Kurulu’nda görev almalı” diye düşünüp ve bunu uygulayan bir şube başkanından söz etmek istiyorum. O günlerden bu günlere gelişimde bana dernek ve örgüt kültürünü her fırsatta aktarmaya çabalayan, öğretmekten hiç bıkmayan, yönetimi süresince başına gelen her olayı anlatıp, bulardan ders çıkarmamı sağlayan biri O.

Turgay başkanım Emekli Albay’dır. Bir de askerlerle çalışmak zor derler, ama ben hiç zorluk çekmedim. Çünkü O’nun askerlik mesleği boyunca en çok sevdiği görev Askeri Eğitim Komutanlığı’ndaki göreviydi. Yani Öğretmenlik. Bunlara ilave bir de Makine Mühendisliği okumuştur. Tüm bu mesleklerin etkisiyle topluluk içinde hemen farkını yaratır. Nasıl mı? Şöyle özetleyeyim: Kolay ikna olmaz, sorgular, işini asla şansa bırakmaz, sürekli proje üretir ve takip eder, çok iyi bir okurdur (kitap kurdu yanında hiç kalır), ince detayına kadar planlar yapar, zekice espriler yapar, gideceğiniz yerde yenebilecek en iyi yemek işletmelerini bilir (aç kalmazsınız yani), eski eşyaları pek atmaz (belki lazım olur diye. Bu konuda pek anlaşamayız kendisiyle!), uzman olduğu birçok konu vardır. Ama en önemlisi tam bir vatansever ve Kemalist’tir. Bu konuda asla tavizi yoktur. Ne kadar sağlık sorunu yaşasa da her zaman önde koşar. Bize birçok konuda hep örnek olmuştur. Aynı yolda yürüdüğüm insanların davranışlarını görüp hayıflandığım zamanlarda söylediği şu sözü hiç unutmam “en azından oturup ah vah edenlerden daha iyidirler”. Çok haklı!

İşte, ben böyle bir başkandan rütbeyi teslim aldım. Anlayacağınız çıta biraz yüksek, bana düşen daha da yükseğe çıkarmak. Bunun zor olduğunu ama imkânsız olmadığını, yine Ondan aldığım destekle düşünebiliyorum.

Sevgili başkanım bana kattığınız her şey için size şükranlarımı sunuyor, yeni görevinizde size başarılar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla (18 Ekim 2018)

Hülya ÖZCAN
Halkla İlişkiler Uzmanı
ADD Gaziemir Şube Başkanı


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


HÜLYA ÖZCAN Diğer Yazıları

15 Ağustos 2018 - DEVRİM, DEVRİM YAPABİLSEYDİ!
22 Temmuz 2018 - BEN HALA UMUTLUYUM. YA SİZ?
11 Mayıs 2018 - BU MAYIS BÖYLE HİSSEDİYORUM
27 Mart 2018 - DEĞİŞİM KADINLA BAŞLAR!
22 Şubat 2018 - AYDINLIK ve KARANLIK
13 Şubat 2018 - FABRİKA AYARLARINA DÖNEBİLMEK
03 Ocak 2018 - DEVRİM ŞEHİTLERİMİ ANIYORUM!
06 Kasım 2017 - SEVGİLİ ANNELER “ÇOCUKLAR DUDAKLARINIZI DEĞİL, AYAKLARINIZI TAKİP EDER”!
18 Eylül 2017 - ETKİN İNSAN OLABİLMEK
12 Eylül 2017 - GİRİŞİMCİ ATALARIMIZ
GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | Sözleri | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar
CH