Ana Sayfa > Site Yazarları

S.Nazan Keskin - snkeskin@add.org.tr
“EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN”
23 Ocak 2014 - 2180 okunma

  “İsterler ki susalım; isterler ki yazdıklarımızın hiçbiri, hele bu dönemde yazılmasın. Bunun içindir ki, bizleri susturmak için türlü yollara başvururlar… Evet yazacağız, susmayacağız. Bütün yolsuzlukları, kaçakçılıkları, pislikleri, cinayetleri tek tek sergileyeceğiz.” Uğur Mumcu
 
Adaletin ve Demokrasinin kalmadığı ülkemizde
“Adalet ve Demokrasi” için savaşmak artık bir insanlık görevidir.
AKP nin ülkemizin yönetiminde tek söz sahibi olmasıyla hızlanan bir süreci yaşıyoruz.
Bu süreç;  Türkiye Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılması sürecidir.
Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana kimi zaman aymazlığın, kimi zaman gafletin kimi zaman da ihanetin çemberinde hoyratça örselendi.
Kurtuluştan kuruluşa verilen savaşta yenilenler, suya düşen planlarını yeniden hayata geçirmek için hiç zaman kaybetmeden Truva atlarını ülkemizin kalbine yerleştirdiler. Sabır ve kararlılıkla, varlıklarını sürdürebilecekleri, hedeflerine ulaşabilecekleri zemini oluşturmak üzere harekete geçtiler. Küresel Sermayenin uşakları, emperyalist güçlerle kol kola çalışırken, aymazlık ve gaflet, ihanetin yolundaki taşları temizledi...
Bu güne dek süreci gören, kitleleri uyaran, karşı koyup direnen ne kadar aydın, yurtsever varsa, ya alçakça katledilerek ortadan kaldırıldılar, ya da, günümüzde olduğu gibi hapislerde çürümeye terkedildiler.
Hukuk, bu gün olduğu kadar ayaklar altına hiç alınmamış,  Yargı, bu gün olduğu kadar iktidarın güdümüne hiç girmemişti. 
Baskının, zulmün, sömürünün hüküm sürdüğü bu düzende adaletten ve demokrasiden söz etmek,  en hafif deyimle saflıktır. Aklı başında hiç kimse, bu yaşananların karşısında, ülkemizin içinde bulunduğu durumda, Demokrasinin, hukukun, adaletin varlığından söz edemez.
Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkma projesinde düne kadar kol kola olanlar, bu gün yumruk yumruğa… İster “derin” ister “paralel” desinler fark etmez, bir güç savaşının içinde Türkiye Cumhuriyeti heba ediliyor. Gözden kaçırılmaması gereken, bu gün yolları ayrılmış gibi görünen iktidar ve cemaatin, çıkarlarının örtüştüğü ilk kavşakta yollarını tekrar birleştireceğidir.
Türkiye; Tarikat Siyaset, Ticaret üçgeninde, Bermuda Şeytan Üçgeninde savrulur gibi savruluyor. Yok olup gitmesi an meselesi.
Bu gün yaşananlar, Cumhuriyetimizi içten içe kemiren bir cerahatin patlayıp pis kokular saçmasından başka bir şey değildir. Ancak bu cerahatin kuruması, yaraların iyileşmesi için tarikat-iktidar kapışmasına bel bağlamak, yapılabilecek en büyük yanlıştır.
Hedef doğru belirlenmeli, mücadele akıllıca yapılmalıdır. AKP, emperyalist bir senaryonun aktöründen başka bir şey değildir. Aktörler her zaman değişir, her zaman oyun dışı kalabilir. Önemli olan; senaryonun ülkemizde sahnelenmesinin önlenebilmesidir.
Yapılması gereken,  yurtsever bir iktidarın ülkenin yönetimini ele alması ve kararlılıkla ulusal politikalar üretip uygulamasıdır.
 Bu bir savaştır. Aydınlık ile karanlığın savaşı!
Faşist sultanın karşısında eğilmeden bükülmeden dimdik duranlar, bu savaşın galibi olacaklardır.
 
Sevil Nazan KESKİN
ADD Genel Sekreter Yardımcısı

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


S.Nazan Keskin Diğer Yazıları

08 Mart 2017 - YETMEZ AMA, ŞİMDİLİK…
08 Şubat 2017 - TERCİH MESELESİ
17 Ekim 2016 - YAZMASAYDIM ÇATLARDIM
19 Temmuz 2016 - 16 TEMMUZ; FAŞİZMİN SON PROVASIDIR.
24 Ekim 2015 - NEREDE KALMIŞTIK?
14 Mayıs 2015 - FITRAT!
16 Nisan 2015 - MİLLETÇE “TIK”LIYORUZ
19 Mart 2015 - MART KAPIDAN BAKTIRIR
27 Şubat 2015 - ÖFKENİZİN ADINI DOĞRU KOYUN!
16 Şubat 2015 - ÖZGECAN
22 Ocak 2015 - RAFTAKİ ADALET, TUTSAK DEMOKRASİ
18 Ocak 2015 - İSRAF OLACAKSAN DOĞMA ÇOCUK!
10 Ocak 2014 - BASIN SUSTURULMUŞSA BİR ÜLKE NASIL KONUŞUR?
30 Aralık 2013 - İNSANLIĞA SİPARİŞİM VAR
09 Aralık 2013 - “Alelade politikacılıkla milleti parçalamak ihanettir.”
06 Aralık 2013 - Seçmek ve Seçilmek
10 Mayıs 2013 - Bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.
06 Nisan 2013 - Cumhuriyet Devrimi ve Kadın
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH