Ana Sayfa > Site Yazarları

HÜLYA ÖZCAN - hulya.ozcan49@gmail.com
FABRİKA AYARLARINA DÖNEBİLMEK
13 Şubat 2018 - 813 okunma

   FABRİKA AYARLARINA DÖNEBİLMEK
Mustafa Kemal’in Askerleriyiz!

Birleşe Birleşe Kazanacağız!

Ne ABD,  Ne AB, Tam Bağımsız Türkiye!

Bu tür sloganları toplantılarda, yürüyüşlerde, protestolarda, sokaklarda, parti veya kitle örgütlerinde nasılda kolay söylüyoruz değil mi? Peki iş eyleme döküldüğünde ne kadar başarılıyız acaba? Hele ki, herhangi bir topluluğa önderlik eden kişilerin bu sözlere ne kadar inandığı tartışılır. Onlar için koltuk ve çıkar sevdası memleket meselesinden hep önce gelir. O yüzden bu durumdayız ya zaten.

Öte yandan, vatandaş olarak kendimize de dönüp bakmalıyız. Bizler de bu tür yöneticilere (dikkat edin lider diyemiyorum) “yeter artık o koltuğu boşalt!” demediğimiz gibi tekrar tekrar seçilmelerine izin veriyoruz. Ama kendi aramızda ha bire konuşup duruyoruz. Özeleştiri yerine hep dedikodu! O yüzden ne uzuyoruz ne kısalıyoruz!

Bana göre; bir toplum önderi net olmalı. Ağzından çıkanı kulağı dinlerken, yüreği de hissetmeli. Doğru eleştirildiğinde “evet yaptım” veya “hayır yapmadım” diyebilmeli. Lafı dolandırmamalı. Bu anlamda ülkemde örnek olabilecek birkaç kişi var sadece. Gerisi ise kısa süreliğine toplumu kandırabiliyor ancak. Ama o kısa sürede de çok zararlar verebiliyor.

Bir Türk vatandaşı olarak artık; sağ-sol, kadın-erkek, genç-yaşlı, zengin-fakir demeden birlik olma zamanıdır. Yoksa zaten paylaşılamayan her neyse o da kalmayacak. Konforlu yaşamlarımızın zerresini bulamayacağız. Bize bizden fayda var ve bunu Emperyalist piyonlar iyi biliyor ve parçalamaya çalışıyor.

Savaştayız baylar bayanlar, hem de vatan sınırlarını koruma savaşında. Yani düşmanımız ortak! Birlik olalım ki artık “analar ağlamasın”. Mehmetçik cephede savaşırken keşke demeyi bırakıp onlara güç verelim. Ortak savaşımızı kazanalım, ama sonra dönüp nerelerde hata yaptığımıza bakalım. Suçluları mutlaka cezalandıralım.

Artık bu bozuk ve parçalayıcı düzene dur diyelim! Demokrasinin ışığında, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkabilecek donanım ve yüreği olan insanların ülkemizi yönetmesini sağlayalım. Böyle insanları seçelim! Kısacası fabrika ayarlarımıza geri dönelim!
           
UNUTMAYIN, VATAN MEVZUBAHİS İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!
 
Sevgi ve Saygılarımla                                             
 (22.Ocak.2018) 
Hülya ÖZCAN
Halkla İlişkiler Uzmanı ADD Gaziemir Şubesi Bşk. Yrd.                      
                      
                                                                             

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


HÜLYA ÖZCAN Diğer Yazıları

29 Ekim 2018 - BAŞKANIM’A
15 Ağustos 2018 - DEVRİM, DEVRİM YAPABİLSEYDİ!
22 Temmuz 2018 - BEN HALA UMUTLUYUM. YA SİZ?
11 Mayıs 2018 - BU MAYIS BÖYLE HİSSEDİYORUM
27 Mart 2018 - DEĞİŞİM KADINLA BAŞLAR!
22 Şubat 2018 - AYDINLIK ve KARANLIK
03 Ocak 2018 - DEVRİM ŞEHİTLERİMİ ANIYORUM!
06 Kasım 2017 - SEVGİLİ ANNELER “ÇOCUKLAR DUDAKLARINIZI DEĞİL, AYAKLARINIZI TAKİP EDER”!
18 Eylül 2017 - ETKİN İNSAN OLABİLMEK
12 Eylül 2017 - GİRİŞİMCİ ATALARIMIZ
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH