Ana Sayfa > Site Yazarları

Günay ÖZBEK - gunay
SOMA FACİASININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
19 Mayıs 2014 - 1884 okunma

İnsan yaşam değerinin en alt düzeyde, olduğu bir ülkedeyiz.“Madenlerde kazalar olur. Kaderde var” diyenlerin yalan söylediğini bilelim. Soma kader değil cinayet. Hükümet, Soma olayının sorumluluğunu şirketin üstüne atarak kurtulamazÖlümler kaderin sonucuysa başbakan neden yüzlerce korumayla geziyor, acaba? Başbakan Soma'da yaşanan maden faciası için 200 yıl önce yaşanan maden kazalarını hatırlatıp, "Bunlar sürekli olan şeyler, bu işin fıtratında bu var.” diyor, Almanya'yı örnek gösteriyor. Sayın başbakan sen hangi yüzyılda yaşıyorsun? Almanya'da 21. yüzyılda o rakam sıfıra indi.
Önce olaya davetiye çıkaran nedenleri sıralayayım. İktidarlar 90’ların başında madenleri özel sektöre kiralamaya başladı. Hasılattan belli bir pay alıyordu. Danıştay 2002’de bunun yasal olmayıp feshedilmesini kararlaştırdı. Fakat Türkiye Taşkömürü Kurumu bu kararı uygulamadı, taşeron firmalara kiralama devam etti. Devlet elinde iken pek kaza olmazken, taşeron firmalara geçince durum ortada. İşçilerin çoğu taşeron şirkete bağlı(18 bin işçiden 16 bini). Her işçinin maaşından taşeron firmaya % 30 komisyon kesiliyor. Vermezlerse işten çıkarılıyorlar. Ocakta 15 yaşında çocuklar çalıştırılıyor, dendi. Yalanlama gecikmedi. Ancak ölen Cemal Yıldız’ın dayısı(19 yaşında) “3 yıldır madende çalışıyorum” diyor. Kanıtı da 9 Kasım 2011’de facebooktaki paylaşımı. Diyor ki “Maden ocağında işe başladım.” Yorum sizin.
Denetimler yapıldı mı? Yapıldı elbette. Ama nasıl? Arıyorsunuz, “Gel beni denetle” diye. Gelmeden gerekli hazırlığınızı yapıyorsunuz. Müfettişler madene inmiyor, patronlarla yukarıda yemek yerken, hop denetim bitiyor. Kimse sorumluluk almıyor. Ne holdingler, ne de taşeronlar. Herkes cebine giren paraya bakıyor. Yoksa TTK’nin 130 dolara mal ettiği kömür 23 dolara nasıl mal edilir. Yani denetimler insan hayatından tasarruf edilerek satın alınıyor. Türkiye’de 6 bin maden ocağı var. Denetleyen müfettiş sayısı 40. Denetleme 3 yılda bir yapılıyordu(şimdi yılda bire indirildi). Oysa ABD’de yılda 4 kez zorunlu. Enerji Bakanı Yıldız, Soma Holding yöneticileriyle bu madeni açtığında tam 58 eksik tespit edildi, ama kapatılmadı. Bu arada ocak sahibinin eşinin AKP’ye seçim öncesi 500 bin lira bağış yapması unutulmamalı.
Maden ocakları için en önemli şey yaşam odaları. Maalesef bizde olmayan. Bir yaşam odası 40 kişilik. Maliyeti 50 bin dolar. Ancak dedik ya insan yaşamının değeri yok. Erken uyarı sistemi olsaydı facia olmazdı, deniyor. Yeraltına giriş çıkış tek kapıdan yapılıyormuş. İşçilerin anlattıklarına göre yangının çıkış nedeni trafo değil. Ocakta zaman zaman yanan bir bölüm varmış. Tehlike arz ettiğinden daha önce ocağı işleten Ciner Grubu orayı üretime kapatmış. Ancak şimdiki sahipleri burayı yeniden üretime açmışlar. Şimdi burada devletin ne suçu var diyenlere soruyorum. Müfettişleriniz bunu araştırmadı mı? Neden burası kapatılmadı? 58 eksiğin giderildiği tespit edildi mi? Bunlar devletin sorumluluğunda çalışmıyor mu? Maden sahibi AKP’nin halka dağıttığı kömür ile holding patronu oldu. Engellemek ne mümkün. Komşuda pişmiş, onlara da düşmüş.Değdi mi? Aldığınız paralar içinize sindi mi? Onca insanın ölümünden sorumlusunuz. Şimdi oturun afiyetle yiyin paralarınızı. Aman ha sizin cebinizden eksilen olmasın! Doyumsuzlar.   
Ölü sayısı belli değil. Vefat etmiş madencilere hortumu kopuk gaz maskeleri takılarak yaşıyor süsü veriliyor. Anadolu Ajansı, Twitter'daki hesabından "AFAD Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 483 kişinin isimlerini açıkladı" diyor. Olayın 2.günü Tire’den bir arkadaşımız Soma soğuk hava deposunda çalışan birisi ile görüştü. Açıklama şöyle: “Şu anda soğuk hava deposunda 337 ceset var.” Hastanelerde ölenler ile sonraki ölenler bunun dışında. Bir korkunç iddia da Habertürk yazarı Ali Tezel’den. Dediğine göre yangın sönsün, betonlaşsın diye içeriye küllü su basılmış. 100 Suriyeli ve birçok vatandaş burada kömürleşip betonlaşmış. İnşallah doğru değildir. Faciayı araştıracak 28 savcıdan biri 2009 AKP Bilecik İl Başkanı adayı imiş. Biz bu filmi daha önce 17 Aralık sonrasında görmüştük.
İşçi yakınlarına hukuki yardımda bulunmak ve süreci izlemek için ilçeye giden Çağdaş Hukukçular Derneği avukatları, kriz masası kurdukları öğretmen evinde saldırıya uğruyor. Bir kısmı gözaltına alınıyor.  Avukatlardan niye bu kadar korkuluyor. Muhalefetin “Soma’daki madenler mercek altına alınsın, işçiler ölmesin.” diye verdiği önergeler neden dikkate alınmıyor? “Muhalefet gündemi tıkamak için eften püften araştırma önergeleri veriyor” diyen Şamil Tayyar efendi şimdi içiniz rahat mı? Geceleri rahat uyuyabiliyor musunuz? O zaman araştırma önergeleri reddeden AKP “araştırma komisyonu” kurulması için harekete geçmiş. Geçmiş olsun. Aklınız yeni mi başınıza geldi? 300 şehit verdikten sonra.
Bir sözüm de emniyet güçlerine. İnternetteki videoda çok açık sesler duyuluyor. Bir kadın pencereden bağırıyor: “Gaz atmayın evde çocuğum var.Polis: “Yansın çocuğun kör olsun!” Ben bu mahlûkun insan olduğuna inanmıyorum. Yine İzmir'de polis tarafından gözaltına alınmak istenen 10 yaşındaki çocuk altını ıslatıyor.CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel tepki gösteriyor.
 
TEKME-TOKAT
Gelelim ülkemizi dünyaya rezil ettiğimiz olaya. Soma’da 301 madencinin şehit olduğu iş cinayeti sonrasında bölgeye giden Başbakan’a, çok büyük tepki vardı. Başbakan, kendisine tepki gösteren Somalı bir vatandaşa tokat attı. Müşaviri Yusuf Yerkel ise yere düşen bir vatandaşı tekmeledi.
Şimdi önce bir ortamı düşünelim. Bugüne dek en büyük maden kazası olmuş. Maden ocağı sahibi kadar devlet de suçlu, hatta daha fazla. Sen orayı denetlesen, denetçilerin yukarıda yemek yiyip ocağa inmeden olumlu raporu vermese, gerekli önlemler(yaşam odası, erken uyarı sistemi vs) alınsa facia bu boyutlarda yaşanır mıydı? Hepiniz suçlusunuz. Kadermiş, fıtratında varmış geçin bunları. Olayda ihmal değil, ihmaller var. Vatandaş ya oğlunu, ya kardeşini, ya babasını, yakınını kaybetmiş. Herkes büyük bir umutla akrabasının ocaktan sağ çıkmasını stres içinde bekliyor. Aklı başında bir kişinin, bilhassa üst düzey bir devlet yöneticisinin onların psikolojisini anlayıp kendisini protesto edenlere “Acınızı anlıyorum. Ben de en az sizin kadar üzüntülüyüm. Bu işte ihmali olanlar varsa hesabını soracak, cezalandıracağım. Size söz veriyorum.” demesi gerekmez mi? Bu olay başka bir ülkede olsa ya bunlar söylenir, ya da Güney Kore’deki gemi faciasından sonra başbakanın “sorumluluk bende” deyip halktan özür dileyerek istifa ettiği gibi onurlu bir şekilde istifa eder. Ancak o Kasımpaşalı, onun raconuna uymaz.
Olayı yerinde incelemek için Soma'ya gelen Erdoğan’ı, 200'den fazla işçinin hayatını kaybetmesine tepki gösteren halk yuhalayıp istifaya çağırıyor. Kalabalık içinde kuzu olan başbakan markete girince korumalarının garantisi ile aslan kesiliyor. Önce kendisi bir vatandaşa tokat atıyor, ardından korumalar bir güzel dövüyor zavallıyı. “Sen Başbakan’a yuh çekersen tokadı yersin. Nereye kaçıyorsun ulan İsrail dölü” diye bağırmayı da ihmal etmiyor. Sayın başbakan sana aynısı yapılsa ne yapardın? Sen vatandaşa tokat atma hakkını nereden alıyorsun? Tokadı yiyen vatandaş, Başbakan'ın kendisine bir tokat attığını, ancak asıl korumaların dövdüğünü söyleyip ''Çok üzüldüm. Tokat yedim ensemden çekildim, ama ben onu seviyorum, davacı da değilim. Bir özür bekliyorum.'' diyor. Zavallı baskıdan mı, korkusundan mı böyle dedi kim bilir. Şimdi başbakanın yerine biri “Beyler yanlış anladınız. Başbakanımız İsrail dölü demedi, İsmail dölü dedi. Yani babası İsmail olan anlamında.” deyip özür dileyecek.
  Tüm dünyanın izlediği görüntüleri yalanlayan Hüseyin Çelik Efendi demez mi; “Başbakana mı, o kişiye mi inanacaksınız?” Biz kimin yalan söylediğini çok iyi biliyoruz. Market önündeki halk "Vurdu, gördük. Gözümüzün önünde vurdu."  diyerek isyan etti. İnternette yayınlanan görüntülere bakın. Kimin eli kimin boynunda, kime tokat vuruyor? En ilginci basın mensubuna “Çekmeyeceksin” diye avaz avaz bağıran kadın kim? Market çalışanları olayı görmediklerini söylemiş. Kamera görüntüleri istenmiş, yok demişler. “Görüntüleri alan oldu mu?” diye ısrarla sorulunca “Bazı devlet görevlileri, dedektif tipli kişiler geldi, caddede görüntüleri topladılar. Ama halktan çok sayıda çeken oldu” demişler. Yandaş gazetelerin hangisi tokat ve tekme olayının fotoğrafını yayınladı? Yayınlayanlara da montaj der geçersiniz. Tersi bir görüntü olsa yalakalar çarşaf çarşaf yayınlarlardı.
Gelelim tekmeye. Facianın yaşandığı Soma’da bir protestocu genç, özel harekât polislerinin gözü önünde takım elbiseli biri tarafından tekmeleniyor. Peki, kim bu tekmeleyen kişi? Başbakanlık müşaviri Yusuf Yerkel. Üstüne bir de yerde tekmelediği kimsenin kendisine saldırdığını, yaraladığını, 7 günlük rapor aldığına dair açıklama yapmış. 7 gün rapor alan nasıl olur da o tekmeyi atabilir? Kravatı bile bozulmamış. Düşününce böyle birinin yatalak olması gerek. Maşallah, adam Cumaya bile gitmiş. Akşama da düğüne gidip halay çekerse şaşmayın. Helal olsun Yusuf Efendi. Sen de bir maaş ikramiyeyi hak ettin. Önümüzdeki seçimde kesin milletvekili olursun. Merakımı mazur gör. Acaba 2 polisin tuttuğu ve yerde olan çaresizle bir sokakta karşılaşsan mertçe ona vurabilir miydin? Yarın hesap gününde sizi ağlayıp pişmanım, yapmayın derken göreceğiz. O an yanınızda sizi koruyacak polis ordusu da olmayacak. Bu davranışları hala savunanlar varsa sözüm yok. Nette bir yorum okudum. Diyor ki: “Benim gibi eskiden ülkücü olan biri, şimdi tam devrimci oldu ya, yaratana şükür. Tayyip’in kindar gençliği gurur duysun.”
Cemaat, dünya lideriniz vatandaşını dövüyor. Yok, böyle bir Türkiye. Ne hale getirdiniz memleketi. Eskiden yalan diz boyuydu, artık gırtlak boyu! Daha dik yürürsünüz bundan sonra, başınız dimdik. Çünkü gırtlaklarınıza kadar pisliğe battınız. Kadere inanırız ama size değil! O vatandaşlar kaç uykusuz gece yaşadı. Ama siz ütülü beyaz gömlekli yerde vatandaş tekmeleyen, yumruklayan, tokat atanlar, o babası, eşi, çoluğu çocuğu ölmüş ya da haber bekleyen insanlardan daha çok uykusuz geceler yaşarsınız inşallah. Allah'ın varlığından şüphesi olmayanlar bu insanlara tekme atmazlar, tokat atmazlar, yumruk atmazlar. Allah sizi ıslah etsin...
SAYIN HÜKÜMET VE İŞLETME SAHİPLERİ. BU OLAYDA HEPİNİZ SUÇSUZSUNUZ. BÜTÜN SUÇLU ÖLENLER. ONLAR MEZARDA, SİZ SEVDİKLERİNİZİN KOYNUNDA MIŞIL MIŞIL UYUYUN. SİZE HALA OY VERMEYE DEVAM EDENLERİ DE NİNNİLERLE UYUTUN. 
Somadaki maden kazasında yaşamını yitiren 301 şehidimize(inşallah daha fazla değildir, ancak ben rakamın çok üstünde olduğunu düşünüyorum) Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Nur içinde yatsınlar. Saygılarımla, hoşça kalın.
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Günay ÖZBEK Diğer Yazıları

02 Temmuz 2018 - YANILDIM…
20 Haziran 2018 - BAŞINIZI KUMDAN ÇIKARMA VAKTİ GELDİ DE GEÇTİ BİLE
11 Haziran 2018 - ABBAS YOLCU
31 Temmuz 2017 - NEDİR BU ATATÜRK VE CUMHURİYET HAZIMSIZLIĞI
10 Temmuz 2017 - HAK, HUKUK, ADALET…
19 Haziran 2017 - ADALET HERKES İÇİN GEREKLİ
09 Haziran 2017 - ÜÇ MAYMUN FELSEFESİ VE AKP SEÇMENİ
15 Mayıs 2017 - GEL DE AĞZINI BOZMA!
24 Nisan 2017 - EY …….
03 Nisan 2017 - SAVAŞA DEĞİL REFERANDUMA GİDİYORUZ
01 Mart 2017 - REFERANDUM ÖNCESİ ANORMAL ŞEYLER…
13 Şubat 2017 - 16 NİSANDA NE OYLANACAK?
02 Ocak 2017 - YILBAŞINDA NEDEN TERÖR?
12 Aralık 2016 - NE İSTİYORSUNUZ?
28 Kasım 2016 - ALKIŞ TUTANLAR
07 Kasım 2016 - ZÜBEYDE HANIM GERÇEĞİ
17 Ekim 2016 - YUNANI ATATÜRK'E TERCİH EDEN …
03 Ekim 2016 - DEĞİŞMEDİLER, DEĞİŞMEYECEKLER
26 Eylül 2016 - ALDATILDIK ALDATMACASI - 2
19 Eylül 2016 - ALDATILDIK ALDATMACASI - 1
05 Eylül 2016 - NE DEĞİŞTİ?
01 Ağustos 2016 - 15 TEMMUZ ÖNCESİ VE SONRASI
12 Temmuz 2016 - TARAFSIZ(!) TRT’DE ATATÜRK DÜŞMANLIĞI
20 Haziran 2016 - NAMAZ KILANLAR-KILMAYANLAR
06 Haziran 2016 - DİYANETİN “GÖRMEZ” GÖZÜ
16 Mayıs 2016 - BİR ZAMANLAR…
28 Nisan 2016 - SIKAR BİRAZ
11 Nisan 2016 - ŞEREFSİZLER
21 Mart 2016 - SEN HELE BİR GİT!
15 Mart 2016 - RÜZGÂR EKTİNİZ, FIRTINA BİÇTİNİZ.
07 Mart 2016 - BİR ENKAZ ÖYKÜSÜ
29 Şubat 2016 - ÇELİŞKİLER ZİNCİRİ
25 Ocak 2016 - MUSTAFA KOÇ’UN ATATÜRK SEVGİSİ
11 Ocak 2016 - DİNİMİZ VE TOPLUM NEREYE GİDİYOR?
28 Aralık 2015 - KOMPLOLAR VE DUYGU SÖMÜRÜLERİ
21 Aralık 2015 - “MİLLİ ŞEF” İNÖNÜ
14 Aralık 2015 - AKIL VE MANTIĞIN HALLETMEYECEĞİ MESELE YOKTUR.
07 Aralık 2015 - BU İŞİN SONUNU DÜŞÜNMEDİN Mİ?
30 Kasım 2015 - BİR GÜN TÜRKİYE’NİN YARISI CASUS-TERÖRİST OLACAK
23 Kasım 2015 - İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA
16 Kasım 2015 - SOYSUZLUK
09 Kasım 2015 - ATATÜRK’TEN İBRETLİK ANILAR
02 Kasım 2015 - 1 KASIM SONUCU NASIL YARATILDI?
26 Ekim 2015 - KEYFİNİZİ DEĞİL GELECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜN
19 Ekim 2015 - CHP DİNSİZ BİR PARTİ Mİ?
12 Ekim 2015 - KİM SUÇLU?
05 Ekim 2015 - YARGININ GELDİĞİ NOKTA
28 Eylül 2015 - 2023 HEDEFİNDE YARATILAN TÜRKİYE
21 Eylül 2015 - PKK NASIL BU HALE GELDİ?
14 Eylül 2015 - BU NASIL KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLILIK!...
10 Eylül 2015 - ÜLKEYİ YANGIN YERİNE ÇEVİRMEYELİM
07 Eylül 2015 - LANET OLSUN…
31 Ağustos 2015 - AVUCUNUZU YALARSINIZ
24 Ağustos 2015 - SAVUNACAK NEYİNİZ KALDI?
24 Ağustos 2015 - BEN DEDİM OLUR DEMEKLE…
17 Ağustos 2015 - SAVUNACAK NEYİNİZ KALDI?
10 Ağustos 2015 - KIZGINIM
03 Ağustos 2015 - ALAKAYA BAK…
27 Temmuz 2015 - SUÇLUSUNUZ
20 Temmuz 2015 - AKP-CHP KOALİSYONUNA KARŞIYIM
14 Temmuz 2015 - KURAN’I ANLAMAK
06 Temmuz 2015 - BAHÇELİ VE MHP NE YAPMAK İSTİYOR?
30 Haziran 2015 - TEHLİKELİ SULARDA
22 Haziran 2015 - HÜKÜMETİ KİM KURACAK?
15 Haziran 2015 - CHP İTİRAF ET, SUÇLUSUN!
09 Haziran 2015 - HALK YEMEDİ
01 Haziran 2015 - İ-S-T-E-M-İ-Y-O-R-U-M
25 Mayıs 2015 - GEL DE ÇILDIRMA
17 Mayıs 2015 - ÜLKEDE TUHAF ŞEYLER OLUYOR
13 Mayıs 2015 - İKTİDARIN TELAŞI
03 Mayıs 2015 - 1 MAYISI POLİS BAYRAMI OLMAKTAN KURTARIN
27 Nisan 2015 - DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE OYNANAN TİYATRO
20 Nisan 2015 - CAHİLLİK Mİ, KÖRÜ KÖRÜNE İNANMA MI?
12 Nisan 2015 - VEFA VE VEFASIZLIK
06 Nisan 2015 - BİR SAVCININ ÖLÜMÜNÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
29 Mart 2015 - HANGİSİNİ YAZAYIM?
22 Mart 2015 - 14 YAŞINDA BİR TECAVÜZ MAĞDURU KIZIN AVUKATININ İSYANI
19 Mart 2015 - 100. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ
08 Mart 2015 - SARAY YAPANA KADAR UÇAN TABUTLARI DEĞİŞTİR
01 Mart 2015 - SON TÜRK ZAFERİ: ŞAH FIRAT OPERASYONU(!)
23 Şubat 2015 - BUNUN ANLAMI…..
16 Şubat 2015 - NE EKERSEN, ONU BİÇERSİN
08 Şubat 2015 - ANAYASAL SUÇ
01 Şubat 2015 - GÜLMELİ Mİ, AĞLAMALI MI?
25 Ocak 2015 - HESAP VERMEKTEN KAÇIŞ YOK
18 Ocak 2015 - AĞIZDAKİ BAKLA SONUNDA ÇIKTI
12 Ocak 2015 - YAZIKLAR OLSUN
04 Ocak 2015 - BİZ NEREDE YANLIŞ YAPTIK
29 Aralık 2014 - İNÖNÜ’YE HARF DEVRİMİ İFTİRASI
20 Aralık 2014 - BİLİNMEYEN İSMET İNÖNÜ
15 Aralık 2014 - OSMANLICA BİR DİL DEĞİL.
08 Aralık 2014 - İŞTE ATATÜRK’ÜN HÂKİMİ…
01 Aralık 2014 - YASAKLI İLERİ DEMOKRASİ
24 Kasım 2014 - DEVLETİN, MİLLETİN GURURU(!): KAÇ-AK SARAY
24 Kasım 2014 - Atatürk’ü Anlayamayan, Anıtkabir ve Heykellerinin Değerini Anlayamaz
10 Kasım 2014 - ATATÜRK’E KARŞILAR. NEDEN? SUÇLU DA ONDAN(!)
02 Kasım 2014 - BAŞARILI EKONOMİMİZ VE DÜNYADAKİ SAYGINLIĞIMIZ(!)
26 Ekim 2014 - KİMSESİZLERİN KİMSESİ CUMHURİYET
20 Ekim 2014 - BURSA NUTKU’NDAN GÜNÜMÜZE…
12 Ekim 2014 - (S)AÇILIMDAN ÇÖZÜ(LÜ)ME
28 Eylül 2014 - HALA UYUYANLAR, UYANIN ARTIK
21 Eylül 2014 - MELAHAT AKSOY İLKOKULU VELİLERİNİN FERYADINA KULAK VERİN
15 Eylül 2014 - ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN BİRKAÇ ÖYKÜ
07 Eylül 2014 - TARİHİ DEĞERLERİMİZ RANTA KURBAN EDİLİYOR
01 Eylül 2014 - SAYIN MEHMET ÇELTİKÇOĞLU’NA YANITIM
25 Ağustos 2014 - DEDİM, DEDİNİZ, SONUÇ
19 Ağustos 2014 - YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR
11 Ağustos 2014 - CUMHURBAŞKANI(NIZ) HAYIRLI OLSUN!
03 Ağustos 2014 - OYUM NEDEN ERDOĞAN’A DEĞİL?
26 Temmuz 2014 - SANDIĞA GİTMEK ŞART…
21 Temmuz 2014 - POLİTİKA VE BASIN AHLAKSIZLIĞI
13 Temmuz 2014 - VE SIRA ZEYTİNE GELDİ
06 Temmuz 2014 - İKİ KARA LEKE: MADIMAK VE BAŞBAĞLAR
30 Haziran 2014 - BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA O DA HİÇBİR ŞEY BİLMEDİĞİMDİR
22 Haziran 2014 - İHSANOĞLU’NUN ADAYLIĞI
17 Haziran 2014 - BAYRAK BÖYLE KORUNUR.
10 Haziran 2014 - ACAYİP BİR MİLLETİZ.
01 Haziran 2014 - İSTANBUL’UN FETHİ VE AYASOFYA
12 Mayıs 2014 - BAŞ TACI FEDAKÂR ANALARIMIZ
04 Mayıs 2014 - VATAN HAİNİ NÂZIM HİKMET(!)
27 Nisan 2014 - SONUNDA BİR YİĞİT ÇIKTI MEYDANA!...
14 Nisan 2014 - NECİP FAZIL’IN GERÇEK YÜZÜ
07 Nisan 2014 - HIRSIZLIK SANDIĞA DA ULAŞTI
24 Mart 2014 - NEDEN BU HALDEYİZ?
17 Mart 2014 - İŞİN ÇİVİSİ ÇIKTI.
10 Mart 2014 - ATATÜRK'E İFTİRALARA YANITLAR: 3
02 Mart 2014 - SON ÇIRPINIŞLAR
24 Şubat 2014 - YETER YAHU!
18 Şubat 2014 - ŞEHZADE MUSTAFA’NIN KATLİ
11 Şubat 2014 - BAZILARINA LAF ANLATMAK ÇOK ZOR
02 Şubat 2014 - HALK NASIL KANDIRILIYOR
27 Ocak 2014 - SİZ BU MİLLETİ APTAL MI SANIYORSUNUZ?
20 Ocak 2014 - KESMEDİ HEMŞERİM KESMEDİ.
20 Ocak 2014 - ALIN SİZE DARBE
06 Ocak 2014 - BİRİ BİTİYOR, BİRİ BAŞLIYOR.
30 Aralık 2013 - DEBELENDİKÇE BATMAK
24 Aralık 2013 - AKP SEÇMENİNE SORULAR
15 Aralık 2013 - ATATÜRK'E İFTİRALARA YANITLAR: 2
09 Aralık 2013 - ATATÜRK'E İFTİRALARA YANITLAR - 1
01 Aralık 2013 - VURUN ABALIYA
24 Kasım 2013 - BİR ÖĞRETMENİMİN ÖNERİSİ
17 Kasım 2013 - ATATÜRK’TEN BİLİNMEYEN ANILAR
11 Kasım 2013 - ATATÜRK OLMASAYDI
03 Kasım 2013 - DERVİŞİN FİKRİ NE İSE ZİKRİ DE ODUR.
29 Ekim 2013 - ONURLU DEVLET ADAMLIĞI
22 Ekim 2013 - YAŞASIN DEMOKRASİMİZ
14 Ekim 2013 - MÜJDE! SONUNDA DEMOKRASİYE KAVUŞTUK.
16 Eylül 2013 - YENİ ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN SORUNLAR
31 Ağustos 2013 - KENDİNİZE GELİN
18 Ağustos 2013 - ORDUMUZA SAHİP ÇIKAMAMAK
11 Ağustos 2013 - SİLİVRİ’DEN HÜZÜN ÇIKTI.
04 Ağustos 2013 - BEKLEYİN DAHA DEVAMI GELECEK.
02 Ağustos 2013 - İFTİRA HIZ KESTİ, SIRA SENARYOLARDA.
31 Temmuz 2013 - BİR BAŞKAYDI BENİM MEMLEKETİM
07 Temmuz 2013 - ESERİNİZLE ÖĞÜNÜN
18 Haziran 2013 - KENDİNİZE GELİN
13 Haziran 2013 - GEZİ PARKINDAN VERİLEN MESAJ
02 Haziran 2013 - TAKSİM DİRENİŞ DEĞİL, DİRİLİŞ
13 Mayıs 2013 - GAZETECİ HASAN TAHSİN’İN SUÇU!
07 Mayıs 2013 - 1 MAYIS 2013′ÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
26 Nisan 2013 - BİNDİĞİ DALI KESMEK
17 Nisan 2013 - KÖY ENSTİTÜLERİ NEDEN KURULDU? NEDEN KAPATILDI?
13 Nisan 2013 - KİMSE HEVESLENMESİN VE ÜZÜLMESİN: OLMAZ...
06 Nisan 2013 - SİLİVRİ’DE NELER OLUYOR? HABERİNİZ VAR MI?
05 Nisan 2013 - İLERİ DEMOKRASİ İMİŞ
05 Nisan 2013 - TÜRKLÜĞÜ BİTİRME PLANI
18 Şubat 2004 - ANAYASADAN TÜRK SÖZCÜĞÜNÜ ÇIKARMAK
GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar | Uğur Mumcu 24 Ocak 1993
CH