Ana Sayfa > Site Yazarları

ELİF ORHAN - addmenemen@hotmail.com
“Ulu Önderimizin Emaneti Olan Türkiye Cumhuriyet’ine Sonsuza Dek Sahip Çıkacağız”
09 Kasım 2015 - 2474 okunma

“Ulu Önderimizin Emaneti Olan Türkiye Cumhuriyet’ine Sonsuza Dek Sahip Çıkacağız
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Übundan tam 77 yıl önce beden olarak aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşarken. Doğumunun 134. Yılını kutlamanın sevincini yaşıyoruz.
O’ her zaman Türk Milletinin Kalbinde yaşayacaktır. Onun İlkeleri ışığımız olacak. Atatürkçü Düşünce çizgisi hedefimiz olacak.
 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır, Cumhuriyet ile Türk Milletine, Çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.
TBMM’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önder ATATÜRK ve Silah arkadaşlarını, dağıtılmak istenen milletini, parçalanmaya yeltenilen vatanını egemenlik ve özgürlük sancağı altında toplamak için Büyük Türk Milleti’ne inançla yola çıkan Büyük ATATÜRK  her geçen gün daha da yücelerek,  kurtardığı vatanımızda, kurduğu Cumhuriyet’te, yaptığı devrimlerde ve koyduğu ilkelerle sımsıcak aramızda yaşayacaktır.
Tarihimizin en karanlık günlerinde Türk Ulusunu bağımsızlığa, özgürlüğe ve sosyal gelişme hedeflerine kavuşturan önderimizin Türk Milletiyle birlikte verdiği milli mücadele, insanlık ölçeğinde bir destandır. Milli mücadelenin mahiyetini, sonuçlarını, değerlerini iyi anlamak, doğru anlamak günümüzü ve geleceğimizi aydınlatacaktır.
ATATÜRK’ün  fikirlerini her zamankinden daha çok anlamak ve anlatmak zorundayız. Tarihi değerlendirmeler yapılırken, sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için ele alınan zaman kesitinin bütün şartlarının iyi bilinmesi gerekir. ATATÜRK’ü hatırlamak ve hatırlatmak Türk milletinin kararlılığını ve karakterini hatırlatmak demektir, “yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek milli birlik ve beraberlik ruhuna inanmak demektir, diğer dünya devletleri ve milletleriyle barış ve güven içerisinde bulunurken, milli menfaatlerimizden asla taviz vermemek demektir.
Onu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen büyük görev ATATÜRK’ün en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.
ATATÜRK bireylerin millete, milletlerin insanlığa karşı borçlu ve sorumlu olduğuna, bu sorumluluğun ancak özgürlük ve egemenlik içinde yerine getirebileceğine inanıyordu. Bu inancı karakter edinmişti. ATATÜRK  bu kimliği ile dünyada hayranlık uyandırmış, insanlığın saygı gösterdiği kişiler arasında seçkin bir yer almıştır.
Milletimizle özdeşleşen ATATÜRK, kişiliğini ve onun gösterdiği aydınlık yolu milletçe yaşatmak azmimizi bir kere daha tazeleyerek. Yüce önderimizive onun silah arkadaşlarınışükranla anıyoruz.
  ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
  MENEMEN ŞUBE BAŞKANI
   ELİF ORHAN
 


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ELİF ORHAN Diğer Yazıları

18 Mayıs 2015 - GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
06 Mart 2015 - Dünya Emekçi Kadınlar günümüz kutlu olsun
31 Ocak 2015 - Prof. Dr. Muammer Aksoy'un katledilişinin 25.ci yıldönümü
22 Ocak 2015 - Unutmadık !.... Uğur Mumcu
27 Mayıs 2014 - soma'dan izlenimler
06 Aralık 2013 - Seçme ve Seçilme hakları
16 Nisan 2013 - KÖY ENSTİTÜLERİ: BOZKIRDA AÇAN UYGARLIK ÇİÇEKLERİ
GENEL BAŞKAN

Hüseyin Emre ALTINIŞIK
Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Başkanı

Atatürk Resimli Hediyelikler
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo
TRT TÜRKÜ
T
TRT NAĞME

Atatürk Siteleri

İşte Atatürk.comAtatürk İnkilaplari.comÖnerilen Siteler
Ana Sayfa | Sözleri | İletişim | G.Başkanlarımız | Demokrasi Şehitleri | Tüzük | Atatürk | İlkeleri | Hakkında Söylenen | Kurduğu Kurumlar | Kurtuluş Savaşları | Kadın Kahramlar
CH